Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion byl po 13 letech zkolaudován, dovolila to rekonstrukce střechy

Zimní stadion byl po třinácti letech konečně zkolaudován. Sportovní zařízení dosud fungovalo pouze v režimu předčasného užívání stavby, protože nesplňovalo podmínky protipožárního zabezpečení. Ty se podařilo splnit rekonstrukcí střechy.

Bez řádné kolaudace byl zimní stadion od roku 2008, tedy od doby kdy byla dokončena přístavba s obchody a restaurací. Sportoviště fungovalo v režimu předčasného užívání stavby, nesplňovalo totiž podmínky protipožárního zabezpečení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je pravdou, že došlo tedy ke kolaudaci objektu zimního stadionu po 13 letech. Doposud tedy provoz fungoval v režimu předčasného užívání stavby. Byla opakovaně udělována výjimka ze strany hasičského záchranného sboru a byl limitován počet návštěvníků tohoto objektu na 250. Nyní může stadion pojmout až 1739 osob.”

Město, jako vlastník objektu, vše napravilo, když budova dostala novou střechu, jejíž součástí je i samočinné odvětrávání.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V loňském roce proběhla jedna z nejvýznamnějších investičních akcí tohoto volebního období, kdy byla provedena rekonstrukce střechy za zhruba 55 milionů korun, a kromě dalších záležitostí, které byly předmětem té stavby, bylo součástí i řešení elektronické požární signalizace a další požárně bezpečnostní prvky. Čili na základě provedení stavby mohl být zimní stadion zkolaudován.”

Oprava stadionu, na kterou radnice získalo 25 milionovou dotaci, ale kromě bezpečnosti zvýšila i pohodlí sportovců.

Lubomír Furmánek, místopředseda HK Nový Jičín, provozovatel sportoviště: “Při rekonstrukci vznikly prvky, jako je vzduchotechnika, nové osvětlení, nové ozvučení, a to zvyšuje komfort pro návštěvníky, fanoušky, i pro ty samotné uživatele ledu, protože je tady stálé prostředí a ten led je kvalitnější.”

Rekonstrukce stadionu skončila v prosinci loňského roku, stavební úřad ale mohl vydat kolaudační rozhodnutí až poté, kdy se dalo po rozvolnění provést měření hluku z celkového provozu stavby.

Hokejisté tedy užívají led od června, teď 18. září zahájili domácím utkáním II. ligu. Diváci mohli ocenit i novou obrazovku s lepší časomírou a ukazatelem skóre.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Tato stavba, nebo její opravy, je nikdy nekončící příběh. V příštím roce by mělo být opraveno schodiště u hlavního vchodu, měla by být opravena kanalizační přípojka a pravděpodobně vybudována i cvičná brankářská střelnice.”

Zimní stadion byl otevřen v roce 1973 jako kluziště pod širým nebem. Střecha přibyla v roce 1980. V letech 2001 a 2002 proběhla 1. etapa rekonstrukce, kdy bylo vybudováno nového zázemí pro hráče, v letech 2006 až 2008 následovala přístavba s obchody a restaurací a loni střecha.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy