Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Kunín rozkvetl na počest hraběnky, květinové klenoty lze vidět i v noci

Vrcholem sezony na Zámku Kunín na Novojičínsku je tradiční slavnost růží na počest jeho nejslavnější majitelky. Květinové dekorace zdobí pokoje, chodby i schodiště. Zámek na týden rozkvetl díky floristovi Slávku Rabušicovi.

Slavnost Růže pro hraběnku na Zámku Kunín je každoročním vyvrcholením turistické sezóny, a je věnována nejslavnější majitelce zámku Marii Walburze.

Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín: “Letos paní hraběnku chceme ještě více zdůraznit, a to proto, že letošní rok je věnován šlechtě v době osvícenství a naše hraběnka je ikonou nejen celé Moravy, ale ve své době také celé střední Evropy.”

Květinové dekorace budou zdobit všechny pokoje druhého patra kunínského zámku a také chodby a schodiště, kde jsou laděny do podzimní atmosféry.

Díky slavnosti růží rozkvete zámek od 25. září do 3. října. Autorem květinových dekorací je přední český florista Slávek Rabušic a jeho tým. Jako poctu osvícenské hraběnce vytvořili ve velkém sále i růžovou zahradu.

Slávek Rabušic, florista: “My jsme ty květiny pojali z období rokoka a následného klasicismu, protože to je doba osvícenská. My jsme na zámek přivezli přes tisíc květů, z toho je polovina těch krásných růží.”

Tuto akci budou letos jako novinka doprovázet noční procházky zámkem, a to od soboty do pondělí. Po trase budou jako zářící klenoty květinové vazby i nasvíceny. Součástí programu budou rovněž účinkující v kostýmech, koncert nebo jarmark rukodělné výroby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyVKUS-BUSTAN s.r.o.- Nový Jičín
Nový Jičín
od 10 140 do 11 250 Kč/měsíc

Detail

WESTOSTVECTOR s. r. o. Pracoviště Nový Jičín, ul. Palackého
Nový Jičín
od 40 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail