Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Únik kyseliny u Nového Jičína bude město dále sanovat, náklady bude požadovat po majiteli cisterny

V Bludovicích u Nového Jičína došlo zkraje týdne k úniku kyseliny chlorovodíkové z poškozené cisterny. Havárii likvidovalo několik jednotek hasičů. Město následně zajistí specializovanou firmu, která bude zasažené místo sanovat.

Na silnici v Bludovicích, části Nového Jičína, došlo k úniku kyseliny chlorovodíkové z poškozeného kamionu v pondělí 4. října. Na místě zasahovalo 14 jednotek hasičů. Po prvotní likvidaci havárie teď město musí zajistit sanaci zasaženého místa odbornou firmou, zejména odstranění části zeminy.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče samozřejmě všech nákladů, bude město požadovat po firmě, která převážela tu nebezpečnou látku, samozřejmě náhradu škody. Podle našich informací vytékající kyselina ale nezasáhla pozemky soukromých osob.”

Přesto radnice vydala určitá doporučení podrobně zveřejněná na webu města.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Odbor životního prostředí radnice doporučuje lidem, kteří mají do sta metrů od místa ekologické havárie studnu, aby si nechali odbornou firmou změřit pH vody.”

Místní obyvatelé, které jsme oslovili, už událost komentovat nechtěli.

Podle informací Stanislava Kopeckého, který na místě havárie byl, upozornil řidiče cisterny s polskou poznávací značkou na únik kapaliny chodec.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “A de facto se na to přišlo tak, že v Bludovicích se opravuje chodník, byly tam semafory, řidič zastavil a z cisterny mu látka vytékala na chodníkové těleso. Někdo řidiči zaklepal na budku a řekl, že mu něco z nádrže teče. Řidič zastavil u restaurace Boss a zavolal hasiče.”

Případ ekologické havárie dále šetří Policie ČR, vodoprávní úřad a Povodí Odry.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy