Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dílny na Jubilejní škole by ocenila i kdejaká firma

Větší podpora technického vzdělávání, to je jeden z cílů, který se daří naplnit v Základní škole Jubilejní. Otevřeli zde nově zrekonstruované učebny dílen, včetně moderního vybavení nejen nářadím, ale i 3D tiskárnami.

O rekonstrukci zastaralých učeben dílen usilovala Základní škola Jubilejní čtyři roky. Na financování projektu se snažila získat peníze z Evropské unie. To se ale nepodařilo.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Proto jsem obtěžoval, možná někdy nepříjemně, přiznávám, našeho zřizovatele s tím, že prostory pro naši výuku dílen a polytechnické výchovy jsou nevyhovující, a nakonec jsem tedy uspěl.”

Modernizaci učeben za bezmála 2 miliony 700 tisíc korun zafinancovalo město.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Výuka praktických předmětů dostane úplně jiný náboj a bude pro děti zajímavá, možná by byla zajímavá i pro tatínky našich dětí. Samozřejmě každý dobrá investice do škol také zvyšuje kvalitu výuky.”
Linda Polášková, žákyně Základní školy Jubilejní: “Předtím to bylo takové staré, rezavé, prostě škaredé.”
Natalia Gbediame, žákyně Základní školy Jubilejní: “Ve starých dílnách se nedalo moc pracovat, teď se nám bude pracovat stoprocentně lépe a bude to pro nás i větší radost pracovat, když je to tady tak pěkné.”

Vyzkoušet si práci v nových dílnách může dle ředitele školy de facto každý její žák.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “V zásadě je to kompletně celý druhý stupeň, neměl by na škole existovat žák, který touto místností neprojde. První stupeň tady také může chodit na jednoduché seznamování se s technickými věcmi, zatloukání hřebíků a tak dále, myslím si, že to učitelky jistě rády využijí, ale na druhém stupni jednak pro technické činnosti, což je u nás volitelný předmět, pak pracovní činnosti, to je povinný předmět, mohou sem také žáci v rámci fyziky nebo předmětu informační a komunikační technologie.”

Během slavnostního otevření tu mohli svou zručnost prokázat i pozvaní hosté, včetně starosty města.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: ”Je pravdou, že do hřebíku jsem si dlouho neklepl, ale práce kolem domu je moji zálibou.”

Výsledkem půl roku trvající rekonstrukce je tedy klasická učebna dílen, dále multimediální třída, kde vyučují také 3D tisk nebo CNC frézování. Je zde pracoviště pro učitele, který může žákům připravit různé polotovary pro následné zpracování. Špičkové je i vybavení nářadím.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Dodavatelská firma, která nám celou tu stavbu realizovala a dodávala některé vybavení, tak sama říkala, ústy svého ředitele, že by takové vybavení ocenili pro své zaměstnance.”

Další větší projekt, který teď školu čeká, tentokrát zacílí na sportovce. Bude to rekonstrukce sportovního oválu na Dlouhé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyANIM plus - RS, s.r.o. - pracoviště Příbor
Příbor
od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Milan Přadka - Kopřivnice
Kopřivnice
od 100 do 120 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry