Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beskydské divadlo je stále staveniště, ale chystá se zvednout oponu

Novojičínské Beskydské divadlo na třetí pokus zahajuje novou sezonu. Začne hrát v listopadu, a to i přesto, že uvnitř přístavy ještě probíhají stavební práce

naprázdno následující sezona. V květnu letošního roku zabránila možnému otevření rekonstrukce poškozené přístavby. I když práce pokračují, divadlo se chystá zvednout oponu.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “Skutečně rozjíždíme 1. listopadu představením pro skupinu B představením Bezruký Frantík Divadla Pod Palmovkou. Také doufáme, že epidemiologická situace nám to dovolí, protože je to vlastně už třetí rozjezd divadelní sezony, který vlastně chystáme.”

Za zdí velkého sálu, pochopitelně mimo termíny hraní, ale bude stále velmi rušno. Přímo v dotčeném prostoru stavebních prací se nachází kulisárny a kanceláře divadla.

Zbyněk Petružela, zástupce ředitele Beskydského divadla: “Komplet vlastně divadlo je přestěhováno do hereckých šaten, kde jsou nyní kanceláře zaměstnanců.”

Divadelní soubory tak budou muset ještě na čas počítat s provizorními podmínkami. Nejdůležitější je teď ale podle pracovníků divadla obnovit abonentní skupiny pro pravidelné návštěvníky.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “Už proto, že mnozí z nich nám zůstali věrni i bez toho, že bychom hráli. Nechali si svá místa, své abonentky a věřili, že odehrajeme to, co jim dlužíme.”

Náročná představení, opery a muzikály, divadlo plánuje až po dokončení rekonstrukce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy