Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lvíček ukazuje Hückelovy vily očima umělců spolku Arkáda

Ukázat příběh novojičínských památek, Hückelových vil, z pohledu umělců. To je záměr videodokumentu Lvíček. Jeho autory jsou členové Spolku výtvarných umělců Arkáda.

Příběh vyprávěný lvem, který je vyřezán do původní dřevěné jídelny jedné z novojičínských Hückelových vil. Takto lze popsat umělecké video s názvem Lvíček. Je výsledkem práce členů Spolku výtvarných umělců Arkáda, která probíhala v rámci projektu “Hückelovy vily očima umělců”.

Lenka Chobotová, autorka textu: “Původně Lvíček vznikl jako psaný text, a vzhledem k tomu následnému koronavirovému období, kdy nemohly proběhnout žádné další akce, které byly plánovány v rámci projektu, tak jsem se rozhodli ten text adaptovat jako video.”

Cílem projektu bylo také připomenout stavitele dnes zchátralých kulturních památek, rodinu Huckelů, nejen jako známé kloboučníky.

Lenka Chobotová, autorka dokumentu: “Ale také jako zadavatele významné stavební zakázky pro místní řezbáře, zedníky, štukatéry, kameníky, kteří si teprve zvykali na moderní stavby tohoto ražení.”

Video místy provází umělecké animace.

Šárka Hyklová, autorka animace: “Jedná se hlavně o fotografie, které nebylo možné někde získat, takže jsem se to snažila propojit v tomto duchu a posunout to do nějaké umělecké emoce.”

Patnáctiminutový Lvíček byl oficiálně pokřtěn v sídle klubu rodáků a přátel, ke shlédnutí je na internetu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy