Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus zároveň staví a zvládá provoz všech kroužků

Na budově Střediska volného času Fokus je už vidět rostoucí dřevěná nástavba. Uvnitř vzniknou nové prostory pro kroužky. Probíhající práce ovšem nebrání tomu, aby se pod střechou Fokusu scházely děti.

Nové variabilní klubovny, sklady i terasa pro venkovní aktivity. To vše se vejde do nové nástavby, která od května vzniká nad částí Střediska volného času Fokus.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Podíváme-li se skrze okno, jde vidět nástavba, která tu vzniká. Už má takový pevnější charakter, v současné době se zastřešuje. V rámci počasí se teď ještě řeší venkovní práce, následně se bude přecházet do interiéru.

Právě toto okno už ale za pár dní zmizí, dělníci jej odstraní a probourají zde vstup do nové části. Fokus pro své aktivity získá navíc zhruba 220 metrů čtverečních plochy, ale bude si na ně muset počkat o něco déle. Původně měly práce skončit do konce tohoto roku.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “V současné době jsou objektivní důvody, které jsou způsobeny situací na trhu, stavba se nám opožďuje oproti plánu. V současné době se vyjednává o prodloužené zhruba čtyři a půl měsíce."

Po odkrytí střechy během deštivého srpna také zateklo do přízemní části budovy. Stavební firma tak navíc opravuje stropy ve vstupní části a posilovně. Tato sportovní klubovna je tak jedinou, kterou návštěvníci Fokusu nemohou nyní používat.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Ačkoliv v tuto chvíli probíhá stavba, snažili jsme se to udělat tak, aby nenarušila chod kroužků. Jediné místo, které jsme museli přesunout, je posilovna. Tu jsme však neuzavřeli, kroužky probíhají v jiných místnostech, ale i tak už se těšíme, až se přesuneme do našeho.”

Svou hlavní činnost, zájmové aktivity, zahájil Fokus standardně na konci září. Nabízí kroužky v oblasti sportu, tance, techniky, divadla a výtvarných a tvůrčích činnosti.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Popasovali jsme se s prostory a s tím, že tu máme stavbu, a realizujeme v současné době kompletní nabídku.”

Malinko ovšem zatím pokulhává zájem veřejnosti.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Aktuálně máme přihlášených 942 klientů a byli bychom rádi, kdybychom ještě prolomili alespoň tu tisícovou hranici. Co se týká nabídky, ta se však nezúžila, otevíráme kroužky jak pro děti, mládež i seniory. nejmladší účastník má tři roky, nejstarší účastnice 82 let, takže ta nabídka je opravdu široká a pestrá. Snažíme se přijít i s novinkami, v letošním roce je to například Hobby Horsing, kurz otužování, Dračí hlídka nebo zajímavá kroužek Mezi nebem a zemí.”

Kromě svých stěžejních programů také pracovníci Fokusu připravují dopolední činnosti například pro mateřské školy, víkendové akce, 23. října to bude třeba Drakiáda na Skalkách a nebo podzimní tábor. Informace jsou na webu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy