Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novou zahradu má další novojičínská školka, děti si na ni počkaly do podzimu

Nové zahrady se dočkaly děti v mateřské škole Smetanovy sady. Město tak pokračuje v projektech postupných rekonstrukcí venkovních hřišť u mateřinek. Zbývají poslední dvě.

Trampolína zapuštěná v zemi, dřevěné domečky, prolézačky, tabule na kreslení, houpačky nebo dráha pro koloběžky. Tyto nové herní prvky mohou od konce října užívat děti v mateřské škole Smetanovy sady.

Soňa Nevrlová, ředitelka Mateřské školy Sady: “Já si myslím, že se celá zahrada velice povedla, děti jsou natěšené, nemohly se už dočkat, vyhlížely z okna, kdy budou moci poprvé na zahradu.”
děti z MŠ Smetanovy sady:
“Nejvíce se mi líbí trampoška.”
“Mně se líbí domeček.”

Rekonstrukce zahrady začala na konci května a trvala tři měsíce. Děti ji ale mohly poprvé vyzkoušet až teď na podzim, kdy se stabilizoval nový trávník.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “My jako město se snažíme každý rok rekonstruovat alespoň jednu zahradu mateřské školy, a protože jich máme celkem jedenáct, a je to opravdu běh na dlouhou trať. Nicméně teď už jsme skoro u konce, ještě nám zbývají dvě. A tato zahrada byla vždycky trošičku opomíjena, protože je vedle Smetanových a Janáčkových sadů, je to kousek na Skalky, takže jsme si vždycky říkali - počkáme. Ale byla opravu ve špatném stavu, takže jsem rád, že jsme se dohodli na její rekonstrukci letos. Cena byla celkem 3 miliony 600 tisíc korun.”
Soňa Nevrlová, ředitelka Mateřské školy Sady: “Původní zahrada už byla nevyhovující, byly tady zastaralé herní prvky, terén bylo nerovný a chyběly tady stromy. Teď je krásná, myslím si, že plynule přechází na prostor Smetanových sadů. Děti tady budou mít prostor ke sportovnímu vyžití, budou se tady moci učit, budou tady pěstovat rostlinky.”

Účelným prvkem je také plachtové zastínění části venkovního prostoru u zdi budovy mateřské školy.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Umožní dětem pobyt venku, případně nějakou výuku venku v době, kdy bude vedro a zároveň je to prvek, který souvisí s adaptační strategií na změnu klimatu, kterou jsme schvalovali letos na jaře.”

Na příští rok připravuje město projekty na rekonstrukci zahrad mateřinek na ulici Jiráskova a Komenského. Pokud budou v rozpočtu peníze, bude se i jeden z nich v roce 2022 realizovat. U mateřské a základní školy na ulici Dlouhá proběhne příští rok oprava hřiště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy