Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jako první bude opraveno hřiště u základní školy Dlouhá

Město má zpracovány projekty na rekonstrukce hřišť u tří základních škol. I když se na ně radnici nepodařilo získat dotace, začne v příštím roce oprava prvního sportoviště, a to u školy na ulici Dlouhá.

Ovál kolem hřiště u Základní školy Dlouhá je už od léta využíván jako parkoviště. Vozidla tu odstavují obyvatelé Loučky, kteří jindy využívali parkovací dům. Ten ale prochází celkovou rekonstrukcí. To je také jeden z důvodů, proč se radnice prioritně rozhodla pro opravu tohoto sportoviště.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “My jsme v loňském a letošním roce nechali zpracovat tři projektové dokumentace. Jedno z nich je Komenského 66, další Jubilejní a potom Dlouhá. S tím, že jsme počítali, že na ně bude šance získat dotace. Tyto tituly, které původně vypisovala Národní agentura pro sport, však byly následně změněny, takže města o ně nemohou žádat, nicméně stále tam jakási naděje je. Každopádně jsme se dohodli na tom, že příští rok bude rekonstruováno hřiště u Základní školy Dlouhá. Zvolili jsme ho jako prioritu, že je blízko velkého sídliště Loučka, takže jej budou moci využívat i místní obyvatele, a je z těch tří hřišť takové nejzanedbanější.”

Rekonstrukce bude stát 21 a půl milionu korun. Závazek, že se částka dostane do rozpočtu na příští rok, odsouhlasili na posledním jednání i zastupitelé.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Tak jsem se dohodli se zřizovatelem, že kompletně zafinancujme novou běžeckou dráhu a hřiště. Pracovali jsme na tom projektu dlouho a jsem rád, že dojde k realizaci. Protože technika je jednou z našich priorit, ale pohyb dětí je  tou druhou významnou.”

V této základní škole na Dlouhé ulici město, jako zřizovatel, totiž zafinancovalo v letošním roce také dlouho žádanou úpravu učeben dílen.

Co se týká všech tří plánovaných rekonstrukcí školních hřišť, myšlenkou města je, aby každé z nich bylo zaměřeno na trochu jiné aktivity.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: ”Například hřiště na základní škole na ulici Komenská bude zaměřeno více na fotbal, také je z nich největší. To na Dlouhé bude mít inline dráhu kolem celého oválu, dále tam bude multifunkční hřiště, kde bude možné hrát volejbal, tenis, florbal a další sporty.”

Součástí bude také třeba workoutové hřiště nebo klasické sportoviště na skok do dálky a podobně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy