Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První mistr světa v jízdě na elektrickém prkně je z Nového Jičína

Michal Skoček z Nového Jičína je mistrem světa. Spolu s tímto titulem získal i další unikát - je totiž historicky vůbec prvním světovým šampionem v nové sportovní disciplíně - v jízdě na surfovacím prkně s elektromotorem.

Začalo to jako koníček - Michal Skoček z Nového Jičína jezdil na klasickém surfu na moři. Pak objevil sport, který ve světě funguje asi pět let, a jezdí se na motorových prknech. Zhruba před rokem se ovšem zjevila elektrická verze Jetsurfu, a to byla pro Novojičíňáka, který trénuje u Olomouce, ta pravá výzva.

Michal Skoček, 1. místo, MotoSurf WorldCup 2021: “Mně elektrika hodně zajímala, protože v tom vidím budoucnost, proto jsem chtěl být ten první, kdo na tom začne jezdit. Začal jsem více sportovat, začal jsem více jezdit na závody a začalo mě to docela bavit. Pak už mě ten adrenalin posouval dál k tomu, abych došel k tomu cíli.”

Historicky vůbec první Mistrovství světa v jízdě na elektrickém Jetsurfu se jelo formou čtyř závodů. První byl v Jedovnici u Brna, druhý v Belgii, třetí v Rusku a poslední se v říjnu konal v chorvatském Zadaru.

Michal Skoček, mistr světa, MotoSurf WorldCup 2021: “Byl to těžký boj, protože jsme na body byli ještě s jedním závodníkem hodně blízko a tam se tedy povedlo to vítězství, které mě posunulo na mistra světa. Co se týká electric challenge tak jsem byl první, historicky první mistr světa.”

I na příští rok má Michal Skoček jasný motivační cíl - pokusit se světové prvenství obhájit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy