Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské Bludovice se stále ptají na chybějící kanalizaci

Vedení novojičínské radnice zjišťovalo, co nejvíce trápí obyvatele místních částí města. V Bludovicích je nečekalo žádné překvapení - letitým problémem je tu chybějící vodovod a především kanalizace.

Vedení novojičínské radnice zjišťovalo problémy, které trápí obyvatele všech pěti místních částí města. Například v Bludovicích je to zase dlouhodobý problém s chybějícím vodovodem a kanalizací.

Petr Brandejs, člen osadního výboru v Bludovicích: “Osadní výbor připomněl problémy, které se vlečou mnoho let, a to je buďto legalizace dešťové kanalizace nebo projekt nové kanalizace v Bludovicích. Občané připomněli, že vodovod na Záhumenní cestě se vleče již mnoho let.”

Co se týče požadavku na vybudování kanalizace, to je podle starosty Stanislava Kopeckého v současné době pro město finančně nedostupné.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Pohybujeme se řádově v částce nad 200 milionů korun. To znamená, že zhruba na jeden odkanalizovaný dům by vyšla částka kolem jednoho milionu korun, což je nepředstavitelné.“

Určité řešení se rýsuje, ale v tuto chvíli ještě není definitivně odsouhlaseno dotčenými orgány.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jedna z variant je dokončení pasportu dešťové kanalizace, zjištění skutečného stavebně technického stavu a následně umožnění připojení domácích čistíren odpadních vod na tuto kanalizaci.”

V další části, Žilině, zase rezonuje téma bezpečnosti chodců na silnici v koncovém úseku obce, kde. V Loučce zase padaly návrhy na vybudování míst na stání vozidel u mateřské školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy