Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodinný dům v Žilině někdo zřejmě zapálil úmyslně

V novojičínské Žilině hasiči v noci zasahovali u požáru rodinného domu. Uvnitř spala rodina s dvěma malými dětmi. Požár vyšetřují i kriminalisté, a to kvůli podezření z úmyslného zapálení.

To, že jejich dům v novojičínské Žilině hoří, zaznamenali Zimulovi ve středu 10. listopadu před tři čtvrtě na tři nad ránem. Z podkrovních pokojů odvedli své dvě malé děti a volali hasiče.

Petr Zimula, spolumajitel domu: “Žena mě vzbudila, na okno lítaly jiskry, okamžitě jsem běžel dolů pro hasící přístroj, žena zburcovala děti, vyběhli ven k dědovi a babičce. Hasicími přístroji jsem se snažil hasit, co šlo a žena zavolala hasiče.”
Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu brzy ráno v Žilině, místní části Nového Jičína, u požáru sedlové střechy rodinného domu. Předběžnou škodu jsme odhadli na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Hasiči dostali oheň ve střešní části pod kontrolu za půl hodiny, další půlhodinu jim zabralo dohašování s rozebíráním střešní konstrukce.”

Petr Zimula se nadýchal kouře a musel být odvezen do nemocnice. Tu ale opustil a k domu se vrátil. Případem se totiž zabývá i policie. S největší pravděpodobností dům zapálil žhář.

Petr Zimula, spolumajitel domu: “Na rohu domu normálně hořela ta dlažba, takže to bylo něčím polité. Takže to vypadá, že to někdo polil benzínem a zapálil. Tady v podkroví pod střechou má dcera pokoj, ona tady přímo spí. Pořád si říkám proč, co jsme komu udělali. Nemáme žádné dluhy, máme spokojené zákazníky, pro které děláme práci, nechápu, nevím vůbec proč.”

Zimulovi nedávno začali dům opravovat a zateplovat. Už počátkem minulého týdne zjistili jeden pokus o jeho zapálení a z pátku na sobotu objevili kousek vedle ohořelý asfalt. Pokaždé volali policii.

René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Celou záležitostí se v současné chvíli intenzivně zabývají novojičínští policisté a hlavně kriminalisté, a to v úzké spolupráci s hasiči, s jejich vyšetřovatelem požárů. Zjišťuje se přesné místo ohniska vzniku požáru, a je zde důvodné podezření z úmyslného spáchání přečinu poškození cizí věci, a to ze strany doposud neznámé osoby nebo neznámých osob.”

Rodina Petra Zimuly je vyděšená a doufá, že se pachatele podaří najít co nejrychleji.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy