Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín má druhý nejpřívětivější úřad v Moravskoslezském kraji

Z třetího na druhé místo v kraji se podařilo poskočit novojičínské radnici v rámci hodnocení Přívětivý úřad. Soutěž vyhlašuje ministerstvo vnitra. Lepší než Nový Jičín už byla jen Ostrava.

Soutěž Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností vyhlásilo letos ministerstvo vnitra už po šesté. V rámci Moravskoslezského kraje zvítězila Ostrava, třetí byla Opava a mezi nimi na druhém místě Nový Jičín. Ceny si představitelé měst převzali v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Josef Solanský, tajemník MěÚ Nový Jičín: “Je to vlastně celé spektrum kritérií, které hodnotí ten vyhlašovatel, je to jak z pohledu přístupnosti k občanům, otevřenosti úřadu, k udržitelnému rozvoji. Letos nově se také hodnotil přístup v rámci kovového období, jak se město staralo o své občana o své zaměstnance.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Z mého pohledu to má dvě roviny. Ta první je ta, že ocenění, konkrétně třetí místo, jsem získali již v roce 2019 a je tedy nějaký progres, že jsme získali druhé místo. Dále to má tu druhou rovnu, že i ten nejposlednější úředník může přispět k tomu, že ten úřad je přívětivý k tomu klientovi, k tomu občanovi.”

Podle obou zástupců radnice Nový Jičín zaujal také fungováním sítě sociálních služeb, a to i pro další obce v rámci jeho správního obvodu, a ve vztahu s veřejností se například osvědčil elektronický rezervační systém na nejvíce navštěvovaných odborech úřadu. V letošním roce bude radnice v této oblasti realizovat další moderní prvek, a to je elektronická úřední deska.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Součástí toho ocenění našeho úřadu je i tato nálepka, kterou si můžeme nalepit na vchodové dveře úřadu a tím dát na vědomí široké veřejnosti, že ten úřad je tady pro toho občana.”

Výstupem ze soutěže, které se města účastní dobrovolně, je i publikace. Je už zveřejněna na webu ministerstva vnitra. Jsou v ní uvedeny příklady dobré praxe ze zapojených měst, které mohou sloužit těm dalším jako inspirace. Nový Jičín zde prezentuje Adaptační strategie na změnu klimatu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy