Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Města z celé republiky se vzájemně inspirovala v Novém Jičíně

Nový Jičín hostil Podzimní školu Zdravých měst. Zkušenosti a příklady dobré praxe si tu předali zástupci 70 sídel z celé republiky. Pořádající město se prezentovalo participativním rozpočtem.

Členem Národní sítě Zdravých měst je Nový Jičín od roku 2015. Z nováčka se postupně vypracoval mezi ty zkušenější a teď v listopadu hostil Podzimní školu Zdravých měst. Zúčastnili se jí zástupci 70 sídel.

Jitka Boušková, Národní síť Zdravých měst ČR: “Cílem je, aby se potkali, nasdíleli si dobrou praxi v tématech, jak zapojovat veřejnost, jaké dělají osvětové kampaně k udržitelnému rozvoji a nebo jak to město řídit.”
Program rozložený do tří dnů se skládal ze dvou základních bloků.
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jednak je to taková vzájemná inspirace v příkladech dobré praxe, kdy města prezentují nějaké projekty nebo aktivity, které považují za zajímavé a prospěšné. Zítra a pozítří budou probíhat školení pro úředníky a pro politiky, aby se ve své práci mohli zdokonalovat.”
Jan Krkoška (ANO 2011), náměstek hejtmana MSK: “My se budeme v Novém Jičína bavit a informovat o projektech, které můžeme sdílet napříč celou Českou republikou. Ty nápady, které vznikly třeba v Moravskoslezském kraji, mohou jít dál a nebo naopak.”

Třeba Nový Jičín jako příklad dobré praxe prezentoval na konferenci participativní rozpočet, prostřednictvím kterého lidé rozhodují o menších projektech ve městě, a konkrétně jeho využití i v evropském projektu studentů zdejší Mendelovy střední školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy