Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Evropské školní projekty opět žijí v reálném světě, i na Mendelově střední škole

Mezinárodní projekty škol v rámci programu Erasmus + už se zase rozjely naplno. Mendelova střední škola teď na své půdě přivítala zahraniční kolegy. Společně se věnovali propojení tradičních řemesel a IT technologií.

Mendelova střední škola, konkrétně její součást Ekonomika, je zapojena do tři dvouletých projektů v rámci programu Erasmus +. Začaly v roce 2019, ale téměř na rok byly přerušeny. Pokračovat reálným setkáváním mohou až v letošním školním roce, a tak zdejší škola nyní hostí pedagogy a studenty v rámci dvou projektů najednou.

Svatava Olbrechtová, Mendelova střední škola: “Jeden se týká výpočetní techniky a jejího využití k ochraně tradičních řemesel. Druhý jsou soutěže v programování.”

V projektu, který kombinuje využití výpočetní techniky a tradiční řemesla, si účastníci vyzkoušeli i pletení košíků, pečení Štramberských uší a vyjeli se podívat třeba na výrobu piva nebo do skláren na klasické foukání skla.

Svatava Olbrechtová, Mendelova střední škola: “Z toho všeho se potom budeme snažit udělat virtuální muzeum evropských řemesel, samozřejmě založený i na těch jiných schůzkách, a také třeba deskovou hru, kterou vytiskneme na 3D tiskárně u nás ve škole."

Do projektu jsou zapojeny školy z Islandu, Španělska, Estonska, Litvy a Velké Británie, takže se snažíme prozkoumat tradiční řemesla ve všech těch zemích. Snažíme se také rozvíjet dovednosti v IT technologiích, třeba dneska probíhají workshopy v těch nejrůznějších softwarech.”

Projekt má ale i další základní cíle - rozvíjet u studentů komunikaci v cizím jazyce a umožnit jim poznat jiné kultury v Evropě.

Adéla Adamcová, studentka Mendelovy střední školy: “Podařilo se mi v prvním nebo druhém ročníku vycestovat do Velké Británie a byla to skvělá zkušenost. Mohla jsem si povídat anglicky s hodně lidmi.”
Václav Pobořil, student Mendelovy střední školy: “Tak rozhodně zlepšení v anglickém jazyce a navázání nových kontaktů.”

Tito dva studenti třetího ročníku ekonomického lycea se ujali zahraničních hostů také de facto jako průvodci, po škole i po Novém Jičíně.

Václav Pobořil, student Mendelovy střední školy: “Já jsem si vlastně připravil pro cizince prezentaci, kterou jsem prezentoval v angličtině. Prezentace byla na téma o naší škole a poté jsme je provedl po Novém Jičíně, kde jsem jim ukázal památky a nejzajímavější místa.”
Adéla Adamcová, studentka Mendelovy střední školy: “Právě za chvíli je budu provázet po naší škole ukážu jim, co naše škola nabízí.”

V České republice trvala práce v rámci projektů pět dní. Před tímto setkáním se podařilo uskutečnit tři schůzky, v roce 2019 ve Velké Británii, pak ve Španělsku a před měsícem na Islandu. Projekt by měly v letošním školním roce uzavřít pobyty v Estonsku a Litvě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy