Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský Lamberk bude mít opět funkční odtok vody

Výlov rybníka, ne kvůli kaprům na vánoční stůl, ale kvůli stavbě nového vypouštěcího zařízení. Bez vody a bez ryb je novojičínský Lamberk. Vodní nádrž provozují zdejší rybáři, majitelem je Státní pozemkový úřad.

Pohled na novojičínský rybník Lamberk bez vody se naskytl po 14 dnech jeho vypouštění. To nastalo z důvodu, že zde byl dlouhodobé problémy právě s vypouštěcím zařízením. Vzhledem k jeho nefunkčnosti muselo odvodnění proběhnout přes výkop, který už je připraven pro nově budovaný odtok vody.

Petr Jorpalidis, hospodář MO Českého rybářského svazu Nový Jičín: “Nedala se korigovat vodní hladina, takže vlastníci přistoupili k tomu, že se vybuduje nový požerák, a z toho důvodu se musel rybník vypustit, ryby slovit a převést někde jinde.”

Novojičínští rybáři Lamberk provozují, jeho majitelem, a investorem stavby, je Státní pozemkový úřad.

Petra Kazdová, tisková mluvčí, Státní pozemkový úřad: “Předmětem stavebního záměru je oprava výpustného zařízení a odtokového potrubí. Dle smlouvy o dílo na zhotovení stavby počítáme s částkou 1 788 636 korun včetně DPH a předpokládaný termín dokončení stavby byl naplánován na 7. prosince 2021.”

Rybník bez vody ovšem odkryl pohled na jeho neutěšený stav.

Petr Jorpalidis, hospodář MO Českého rybářského svazu Nový Jičín: “Určitě by stálo za to opravit břehy, to osazení kamenem, to je celé ujeté. A určitě by také stálo za zvážení, když už se něco takového dělá, tak to odbahnit.”
Petra Kazdová, tisková mluvčí, Státní pozemkový úřad: “Zhotovitel stavby byl proto požádán o výpočet objemu, který bude nutno odtěžit a o dalším postupu bude následně rozhodnuto.”

Odlovené ryby z Lamberku, což byli převážně kapři, ale neskončí jako štědrovečerní večeře, rybáři je převezli do nedaleké nádrže Čerťák.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy