Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revolution train opět dorazil do Moravskoslezského kraje

V novojičínské železniční stanici zastavil Protidrogový vlak. Odstrašující příběh varující před drogovou závislostí viděli žáci vyšších ročníků základních škol, odpoledne byly vagony otevřeny veřejnosti.

Příběh z Protidrogového vlaku oslovil mladé lidi v Novém Jičíně letos potřetí. Město tuto odstrašující prevenci uhradilo ze svého rozpočtu a umožnilo tak svým školákům, a nejen jim, vstup zdarma.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Město Nový Jičín hradí ten první den, je to zhruba 100 tisíc korun. Ten druhý den, na to se skládají školy z okolních obcí. Pro veřejnost jsme zajistili návštěvu vlaku zcela zdarma”

Šest stříbrných vagonů Revolition train, ve kterých se interaktivně odehrává reálný příběh, který končí zmařeným životem, si například prošli osmáci Základní školy Komenského 68.

Vojtěch Hastík, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Člověk se zamyslí, řekne si, jak to vůbec může člověka takto zničit.”
Lucie Dvorská, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Ti lidé se z toho nemohou dostat, že to pro ně musí být strašně těžké.”
Pavel Tůma, autor projektu Protidrogový vlak: “Spouštíme nový způsob prevence, máme rozšířenou expozici o strom života. Děti, nejen že ukončí náš příběh v té tmě a beznaději toho kluka, mého kamaráda, který se kdysi předávkoval, ale vstoupí do této pozitivní místnosti a u stromu života je chceme motivovat. Chceme, aby po této lávce odešly do klubovny tzv. RT Hub a je to inovativní klubovna, kterou chceme stavět v každé městě.”

Z Nového Jičína protidrogový train odjel do dalších měst Moravskoslezského kraje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy