Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavecké závody v Novém Jičíně za účasti reprezentantů i olympioniků

V Novém Jičíně se uskutečnily plavecké závody, tradiční 44. ročník Malé ceny. Vodu zdejšího bazénu rozčeřili mimo jiné i reprezentanti České republiky, včetně účastníků olympijských her.

Kvalitní účast měly plavecké závody, které se konaly v Novém Jičíně. Ve 44. ročníku Malé ceny změřilo síly více než 240 plavců z celé republiky a čtyř slovenských klubů, včetně slovenské juniorské reprezentace. Na startu se objevili také čeští reprezentanti.

Vlastimír Perna, trenér Plaveckého klubu Nový Jičín: “Máme tu čest tady mít tři olympioniky, Kristýnu Horskou, Honzu Šefla a Honzu Micku. Máme tady další plavce, kteří se před 14 dny zúčastnili mistrovství Evropy v Kazani, takže jsme rádi, že si udělali čas a přesto, že z a14 dní mají mistrovství světa v Abú Dhabí, tak přijeli do Nového Jičína.”

Vlastimír Perna byl až do srpna letošního roku dlouholetým šéftrenérem české plavecké reprezentace.

Kristýna Horská, účastnice OH v Tokiu: “My jsme sem přijeli za panem Pernou, rozloučit se s ním a poděkovat za ty roky, co věnoval plavecké reprezentaci.”
Jan Šefl, účastník OH v Tokiu: “Dal jsem si dvoustovku delfín, která nebývá mou obvyklou disciplínou, byl to nepříjemný start, ale myslím, že jsem všechny přítomné pobavil.”

Také domácí klub se může pochlubit několika reprezentanty. Například bronzovým medailistou z letošního ME juniorů Davidem Koutným.

David Koutný, juniorský reprezentant, Plavecký klub Nový Jičín: “Zatím jsem plaval 200 metrů motýla a svou hlavní disciplínu 400 kraul mám zítra.”
Šimon Vavřín, juniorský reprezentant, Plavecký klub Nový Jičín: “Teď jsem unavený po soustředění, takže forma není úplně ideální, ale to přijde. V polovině prosince mně čeká mistrovství republiky dospělých.”

Malá cena přinesla rekordy v moha disciplínách a byla pro plavce přípravou před prosincovým mistrovstvím republiky dospělých.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy