Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malá cena vyzvala skvělé plavce, včetně českých olympioniků

V Novém Jičíně se uskutečnily plavecké závody, tradiční 44. ročník Malé ceny. Vodu zdejšího bazénu rozčeřili mimo jiné i reprezentanti České republiky, včetně účastníků olympijských her.

Kvalitní účast měly plavecké závody, které se konaly v Novém Jičíně. Ve 44. ročníku Malé ceny změřilo síly více než 240 plavců z celé republiky a čtyř slovenských klubů, včetně slovenské juniorské reprezentace. Na startu se objevili také čeští reprezentanti.

Vlastimír Perna, trenér Plaveckého klubu Nový Jičín: “Máme tu čest tady mít tři olympioniky, Kristýnu Horskou, Honzu Šefla a Honzu Micku. Máme tady další plavce, kteří se před 14 dny zúčastnili mistrovství Evropy v Kazani, takže jsme rádi, že si udělali čas a přesto, že z a14 dní mají mistrovství světa v Abú Dhabí, tak přijeli do Nového Jičína.”

Vlastimír Perna byl až do srpna letošního roku dlouholetým šéftrenérem české plavecké reprezentace.

Kristýna Horská, účastnice OH v Tokiu: “My jsme sem přijeli za panem Pernou, rozloučit se s ním a poděkovat za ty roky, co věnoval plavecké reprezentaci.”
Jan Šefl, účastník OH v Tokiu: “Dal jsem si dvoustovku delfín, která nebývá mou obvyklou disciplínou, byl to nepříjemný start, ale myslím, že jsem všechny přítomné pobavil.”

U novojičínských zástupců se do závodů nominovalo 32 plavců. A také domácí klub se může pochlubit několika reprezentanty.

Vlastimír Perna, trenér Plaveckého klubu Nový Jičín: “V letošním roce jsme měli takovou přelomovou sezony. Byť podmínky pro tréninky byly neutěšené pro všechny sportovce na světě, tak se nám podařilo kvalifikovat dva plavce na mistrovství Evropy juniorů, Davida Koutného a Šimona Vavřína. David Koutný dokonce získal bronzovou medaili na 400 volný způsob, Šimon se dostal do finále na 200 metrů prsa, což je pro nás neuvěřitelný úspěch. A další takový zlo byl v září, kdy jsme plavali finále mistrovství republiky družstev a naši kluci získali bronzové medaile.”
Šimon Vavřín, juniorský reprezentant, Plavecký klub Nový Jičín: “Což je, myslím si pro Nový Jičín, velký úspěch. Prostě nikdy v historii tohoto klubu se žádný tým neumístil na mistrovství republiky družstev.”
David Koutný, juniorský reprezentant, Plavecký klub Nový Jičín: “Teďka soustředím přípravu na mistrovství České republiky, což je v půlce prosince, a tam bychom chtěli s trenérem předvést nějaké pěkné výkony.”

Samotná malá cena Nového Jičína byla tedy pro tyto plavce také součástí přípravy na zmíněné mistrovství republiky. Silná konkurence znamenala dobrou motivaci a padlo zde mnoho rekordů tohoto mítinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy