Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zastupitelstvu opět rezonoval prodej pozemků Pod Skalkou

Na listopadové schůzi zastupitelstva opět rezonovalo téma prodeje pozemku Pod skalkou developerovi. Parcely jsou určeny pro stavbu rodinných domů. Opozice opakovaně kritizuje prodej jediné firmě, která se do nabídkového řízení přihlásila.

V lokalitě pod Skalkami má v budoucnu stát 23 rodinných domů. Město se pozemky rozhodlo prodat a stavitelem zde bude soukromý investor. Do nabídkového řízení se přihlásil jediný zájemce, firma Feigen Project Financing ze Vsetína a zastupitelé prodej této společnosti v září posvětili. Nicméně opozice byla proti a prodej ostře kritizuje. Na dalším jednání, 15. listopadu, zastupitelé diskutovali o sdělení, které jim developerská společnost adresovala.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Obdrželi jsme v říjnu dopis, sdělení, ve kterém investor v podstatě dává podnět městu k revokaci a zrušení nabídkového řízení s tím, že město by si nejprve mělo vyjasnit, jak v této lokalitě postupovat. V dopise vyznívá ze strany investora, že byl jednak překvapený diskuzí na zastupitelstvu a mediální smrští v rámci sociálních sítí, kde zejména opoziční strany tento prodej kritizují. Nicméně zastupitelstvo po celkem dlouhé diskuzi a proti návrzích ze strany opozice zůstalo na svém, čili je stále platné usnesení ze září o prodeji.”

Opoziční zastupitelé, podle zástupce sociální demokracie doufali, že radnice od kupní smlouvy, i na základě nevole některých občanů, odstoupí.

Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Já jsem konkrétně navrhoval, že pověříme radu ukončením tohoto nabídkového řízení, to neprošlo. Já věřím, že k tomu nakonec nedojde, že se opravdu developer domluví s vedením, protože ta nevole občanů je velká, nebylo žádné veřejné projednání, ani politicky to nebylo předem projednáno. Doufám, že to skončí tak, že nabídkové řízení bude vyhlášeno znovu, protože jeden uchazeč není úplně transparentní, nebo, že by pozemky připravilo pro stavbu město.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Většiny zastupitelů města byla pro prodej této lokality, bylo to klasické standardní nabídkové řízení v rámci zákona. Všichni zastupitelé brali tento materiál nejen na vědomí, ale také rozhodovali, dokonce si i vymínili pravomoc, aby mohli koordinovat toto nabídkové řízení.”

Možnost, že by město samo připravilo pozemky pro stavbu domků a prodávalo je podobně, jako v lokalitě Za školou v Žilině, radnice odmítá.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Hlavními argumenty, proč jsem doporučili tuto lokalitu prodat, jsou jednak zkušenosti z obdobné lokality Za školou, kde město po patnácti letech přípravných prací teprve nyní buduje infrastrukturu, a už rok prodáváme parcely.”

Vsetínský firma má lhůtu do 13. prosince podepsat kupní smlouvu a uhradit k již zaplacené kauci zbytek kupní částky. Za pozemky městu nabídla 15,1 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy