Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvnické centrum připomíná výročí soutěží na webu

Návštěvnické centrum funguje v Novém Jičíně deset let. První kulaté výročí svého trvání připomene soutěží pro veřejnost. Ta proběhne v prosinci prostřednictvím webových stránek.

V Laudonově domě na Masarykově náměstí bylo Návštěvnické centrum otevřeno 1. prosince roku 2011, tedy před deseti lety. Poskytuje služby a informace místním občanům, a také turistům, kteří do města zavítají. První kulaté narozeniny oslaví soutěží.

Nikola Maňáková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “My jsme si pro návštěvníky připravili soutěž, a to v podobě hledání písmen na stránkách icnj.cz. Návštěvníci mohou od 1. do 25. prosince hledat písmena, která jim dají slovní spojení. Vyluštěné slovní spojení pak mohou zaslat na email: karolina.kyskova@novyjicin.cz. A pokud budou jedni z pěti šťastných výherců, tak je 27. prosince odměníme.”

Do předmětu e-mailu s odpovědí je třeba napsat „Soutěžte s námi“. Informace o soutěži jsou také zveřejněny na webu Návštěvnického centra.

Karolína Kyšková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Každý den se tam mění jedno písmenko, takže nám jde hlavně i o to, aby návštěvníci hledali pozorně na úvodní stránce informačního centra a aby se seznámili se stránkami a jejich obsahem.”

Návštěvnické centrum neslouží jen jako poskytovatel informací, obsluhuje dvě expozice, klobouků a generála Laudona, který v tomto domě v roce 1790 zemřel. Dále je uvnitř galerie, ve které se každý měsíc střídají nové výstavy. Letos také v prostoru recepce přibyla stálá galerie významných osobností.

Nikola Maňáková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Návštěvnické centrum je už třetím rokem zapojeno do projektu Technotrasa, což je putování po technických památkách v Moravskoslezském kraji. My jsme se zapojili především výrobou klobouků, pořádáme akci Den pro klobouk, kdy jsou účastníci seznámeni s továrnami v Novém Jičíně. Můžou si vyzkoušet, jak se vyrábí klobouček, podívají se po různých technických památkách v Novém Jičíně. Dále pořádáme Pivobraní, které bylo dvakrát odloženo, tak doufáme, že příští rok se nám to podaří. A také pořádáme novojičínské náměstí.”

Recepce informačního centra je také plná suvenýrů, například hrnků nebo lahviček městského medu, které mohou Nový Jičín propagovat a darované kdekoliv připomínat.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail