Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský vánoční strom se rozsvítí bez trhů a programu

Připravené a nazdobené prodejní stánky zůstanou prázdné také v centru Nového Jičína. Po hodinách jednání se vedení města rozhodlo, že adventní trhy nebudou. Lidé se budou muset obejít i bez slavnostního rozsvícení vánočního stromu.

Tradicí Nového Jičína je, že se zde rozsvěcuje vánoční strom na Masarykově náměstí počátkem prosince, letos to mělo být v pátek třetího. Akce byla zrušena a stejně tak nezačíná ani adventní jarmark. Postavené prodejní stánky jsou prázdné, stejně jako náměstí.

obyvatelé a návštěvníci města: 
“Těšil jsem se na svařák, ale chápu to.”
“Je to velká škoda, je to událost, a když to není, tak je to takové smutné.”
“Trhy mi určitě chybí, je to pro mně něco, cop v zimě mám ráda.”

O nekonání jarmarku definitivně rozhodli radní po hodinách jednání až ve středu večer.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “My jsme vlastně zareagovali na jedno opatření, které vyšlo 19. listopadu, to už nějakým způsobem omezovalo ty trhy, nicméně rozhodli jsme se do toho jít. Radostně slavnostně jsme to vyhlásili a den, dva na to vyšlo další mimořádné opatření a nouzový stav, který to v podstatě zakázal.”

Na náměstí tak budou moci být jen prodejci, kteří nabízí vánoční stromky, ryby a některé ozdoby. Ostatním radnice nabídla možnost prodávat na městské tržnici.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Rada města přistoupila k řešení situace velmi pragmaticky, konkrétně tedy je snahou našeho města zorganizovat adventní program tak, aby byl v souladu s platnou legislativou.”

Z kulturních produkcí zůstala jen dvě divadla pro děti ve vestibulu radnice a dva menší koncerty v klubu Galerka. Důvodem, proč přijít na náměstí, bude každou sobotu v 17 hodin rozsvícení dalších svící na adventním věnci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy