Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město řešilo distribuci Novojičínského zpravodaje, zejména v Loučce

Informační zpravodaj, který vydává radnice, dostávají občané města do svých schránek zdarma. Osadní výbor místní části Loučka ovšem registruje stížnosti obyvatel na špatné doručování. Distribucí se zabývalo vedení města.

Novojičínský zpravodaj, informátor o dění ve městě, vychází zhruba 25 let. Posledních asi deset let dostávají občané tento měsíčník do svých schránek zdarma. Nicméně objevují se stížnosti lidí, že zpravodaj do jejich domácností nedorazil. Nejčastěji se nespokojenost s distribucí ozývá z místní části Loučka.

Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “My jsme tento problém s nedodáváním zpravodaje tady v Loučce zaznamenali od počátku letošního roku. Chodili nám zejména důchodci, kteří chodí i do klubu seniorů, a říkali, že nedostali zpravodaj. Bylo to na jednotlivých místech na Císařské, na ulici Za potokem, na Mlýnské. Byla doba, kdy tady na ulici Z korunou jsme vůbec nedostali ani jeden zpravodaj.”

Podnětem se město jako vydavatel zabývalo několikrát a samo podniklo i namátkové kontroly doručování.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Tady bych chtěla říci, že jde o neadresné doručování a Česká pošta garantuje v těchto případech pouze 80 až 90 procentní doručenost. Navíc smlouvu s Českou poštou nemá město, ale tiskárna, která vysoutěžila zhotovení a tisk zpravodaje. Občané v případě, že jim není zpravodaj doručen, mohou také zavolat na telefonní linku, která je uvedena v tiráži, je to číslo 545 240 237 a tiskárna má ze smlouvy povinnost dodatečně nedoručený zpravodaj do schránky dodat.”

Město se snažilo domluvit s Českou poštou, že by zpravodaje mohly být k dostání na její pobočce v Loučce, nicméně pošta nemůže mít cizí časopisy na svých pultech. Radnice také navrhla, zda by výtisky nešlo umístit do prostor, kde se v Loučce schází osadní výbor.

Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “My se scházíme v budově, kde je klub seniorů jednou měsíčně, klub seniorů se tam schází jednou týdně, chodí tam tak patnáct, dvacet lidí, ale nemůže být otevřený stále, aby si tam lidé chodili pro zpravodaj.”

Radnice se občanům cestu k městskému periodiku snaží usnadnit tím, že je k dispozici v budovách úřadu a v Návštěvnickém centru. V elektronické podobě je na webu města.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Zejména v dnešní době, kdy ceny energií a materiálů jdou stále nahoru bych chtěla říct, že cena našeho Novojičínského zpravodaje je luxusní, vychází na přibližně 4 koruny, jde o celobarevný šestnácti stránkový časopis.”

Novojičínský zpravodaj vychází v nákladu 10 900 kusů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy