Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městské autobusy v Novém Jičíně pojedou od příštího týdne častěji

K výrazným změnám jízdních řádů dojde v novojičínské městské hromadné dopravě. Zvýší se počet spojů, třeba v místní části Loučce, a přibudou i zastávky. Všechny novinky už jsou na webu města.

Úprava jízdních řádů městské hromadné dopravy v Novém Jičíně vznikala několik měsíců, vyjádřili se k ní občané na veřejných projednání i formou dotazníků. Město na ni spolupracovalo s krajským koordinátorem dopravního systému. Výsledkem je mimo jiné i navýšení počtu spojů.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tím, že se nám podařilo dobře zkombinovat příměstskou a městskou dopravu, tak z Loučky v součtu příměstské a městské dopravy pojede nově do města 54 spojů namísto dosavadních 44. Drobné navýšení v tomto smyslu je i na Hřbitovní ulici. Tím počítám jak městské tak příměstské spoje, protože v současné době je Nový Jičín zónou 70 v rámci dopravního systému, tak je jedno, kterým spojem jedete. Na příměstskou i městskou dopravu platí stejné ceny a na obě je možné používat ODISku.”

Zlepší se také návaznost MHD na odjezdy vlaků z Nového Jičína a u většiny spojů je pro snadnější zapamatování zaveden takzvaný taktový režim, kdy spoje vyjíždějí ze zastávky vždy ve stejnou minutu v hodinovém nebo dvouhodinovém taktu.

obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína
“Já už mám jízdní řád koupená, už jsem se na to dívala, je to trošku jiné.”
“Málo jezdím autobusy, tři čtvrtě roku jezdím na kole, městským autobusem jen párkrát v zimě.”

Nové jízdní jsou k dohledání na webu města, kde je nově na titulní straně umístěna dlaždice s přímým odkazem. Změny začnou platit 12. prosince.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail