Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava krytého parkoviště v novojičínském sídlišti Loučka má skluz

Budova krytého parkování v novojičínské části Loučka byla v havarijním stavu, který si vynutil rekonstrukci. Stavební práce už měly v těchto dnech končit, dodatečně odkryté technologické komplikace ale protáhnou stavbu do příštího roku.

Rekonstrukce krytého stání v sídlišti novojičínské části Loučka začala o prázdninách a měla trvat pět měsíců. Součástí stavebních prací je oprava vnitřních prostor, parkovací střechy, elektroinstalace, výměna vstupních vrat a odvodnění.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Stavba byla zahájena v červenci, měla končit 20. prosince. Nicméně i vzhledem k průběhu stavby z hlediska stavební firmy, ale i vzhledem k nepředvídaným vícepracím a změně stavebních technologií, které bylo nutné provést, dojde k prodloužení samotné stavby pravděpodobně do konce ledna.”

Bohužel, ani město jako vlastník objektu, ani stavební firma nevěděli o existenci železobetonové desky pod povrchem střechy a projekt se musel měnit.

Kryté stání pojme 36 aut, další parkují na střeše objektu a v jeho bezprostřední blízkosti. Rekonstrukce budovy tak omezuje v této lokalitě odstavení asi stovky vozidel.

Náhradní plocha pro parkování je zajištěna na oválu hřiště Základní školy Dlouhá. Problém s parkováním je tu ale i tak trvale velký.

obyvatelka Loučky: 
“Dopoledne do té jedné hodiny se to dá, odpoledne už není možné. To už člověk musí opravdu tu Loučku objet třeba dvakrát a není to úplně jednoduché.”

Kryté stání bude znovu k dispozici pravděpodobně od února. Pronájem místa dosud řidiče stál zhruba 550 korun měsíčně, po opravě radnice zvedá taxu a nabízí 19 volných stání formou nabídkového řízení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy