Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkování v sídlišti Loučka se vrátí do normálu příští rok

Budova krytého stání v Loučce byla v havarijním stavu, který si vynutil rekonstrukci. Stavební práce už měly v těchto dnech končit, dodatečně odkryté technologické komplikace ale protáhnou stavbu do příštího roku.

Rekonstrukce krytého stání v Loučce začala o prázdninách a měla trvat pět měsíců. Součástí stavebních prací je oprava vnitřních prostor, elektroinstalace, ale i odvodnění, dále rekonstrukce parkovací střechy a osvětlení. Vjezdy do garáže budou osazeny bránami se senzorovým otevíráním.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Stavba byla zahájena v červenci, měla končit 20. prosince. Nicméně i vzhledem k průběhu stavby z hlediska stavební firmy, ale i vzhledem k nepředvídaným vícepracím a změně stavebních technologií, které bylo nutné provést, dojde k prodloužení samotné stavby pravděpodobně do konce ledna.”

Původní vysoutěžena cena této zakázky byla necelých 11 milionů korun. Vícepráce ji o něco navýší.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Bohužel projektová dokumentace nebyla dokonalá a v průběhu stavby byla stavební firma i my překvapení z některých okolností, které bylo nutné řešit. Byla to například existence železobetonové desky pod povrchem této komunikace, respektive střechy. Takže z toho důvodu bylo nutné zajistit změnové listy a provést úpravy, které se, bohužel, promítly do zvýšení ceny díla.”

Kryté stání pojme 36 aut, další parkují na střeše objektu a v jeho bezprostřední blízkosti. Rekonstrukce budovy tak omezuje v této lokalitě odstavení asi stovky vozidel.

Náhradní plocha pro parkování je zajištěna na oválu hřiště Základní školy Dlouhá. Problém s parkováním je tu ale i tak trvale velký.

obyvatelka Loučky:
“Dopoledne do té jedné hodiny se to dá, odpoledne už není možné. To už člověk musí opravdu tu Loučku objet třeba dvakrát a není to úplně jednoduché.”

Kryté stání bude znovu k dispozici pravděpodobně od února. Pronájem jednoho místa dosud řidiče stál zhruba 550 korun měsíčně, po opravě radnice zvedá taxu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Stávající nájemci, kteří v případě, že byli ochotni přistoupit na nové podmínky, tak jim bylo vyhověno a byl uzavřen dodatek ke smlouvě. Nicméně na zbývajících 19 parkovacích míst, které jsou v tuto chvíli volné, bylo vyhlášeno nabídkové řízení. S tím, že oproti minulému stavu jsem zavedli nový režim, že se budou tyto parkovací místa soutěžit. Máme stanovenou minimální nabídkovou cenu a jdeme cestou otevřeného nabídkového řízení.”

Tato minimální cena je 968 korun měsíčně. Uzávěrka nabídkového řízení je 10. ledna. Zájemci najdou podrobné informace na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy