Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velký smrk není jediný vánoční strom v centru Nového Jičína

Vysoký smrk není jediným vánočním stromem, který je letos na novojičínském náměstí. Svůj stromeček má v centru každá mateřská škola. Děti je postupně přicházely zdobit dekoracemi, které samy vytvořily.

Malý les dvanácti jehličnanů oživuje novojičínské náměstí, které zůstalo bez adventního jarmarku prázdné. Stromečky si postupně přicházely nazdobit děti zdejších mateřských škol, kterých je celkem 11 pracovišť, a které připravily vlastní originální dekorace.

děti MŠ Loučka: “Já jsem vyrobila zvoneček. Já hvězdičku. Vyrobila jsem si zvoneček.”
Jana Palacká, vedoucí učitelka MŠ Loučka: ”Tvoření bylo bezvadné, děti byly super, kreativní. Využili jsme všechno to, co ve školce máme, PET vršky, tvořili jsme i v keramice, použili jsme provázky, použili jsme různé špachtličky.”

Na stromcích se objevily ozdoby vyrobené z přírodních ekologických materiálů, ale také naopak třeba z plastových kelímků od školních svačin, které tak našly další využití

Edita Štecová, vedoucí učitelka MŠ Jiráskova: “Připravili jsme šišky, které jsme potřpyřili, dali jsme jim pěkné mašličky, řetěz, všechno jsme vyráběly z materiálů, které se nerozpadnou, které vydrží, aby ten stromeček vydržel dlouho pěkný.”

Jak v úvodu zaznělo, na náměstí je malých stromků 12, na ten poslední si může pověsit svou ozdobu kdokoliv, je určený veřejnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy