Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín ví, jak bude hospodařit v roce 2022, opraví například školní hřiště

Nový Jičín ví, s jakými financemi bude hospodařit v roce 2022. Rozpočet, který schválili zastupitelé, je schodkový, současně ve výdajích zahrnuje celou řadu investičních akcí. Jednou z největších bude oprava školního hřiště.

Rozpočet Nového Jičína na rok 2022 tvoří ve výdajích 956 milionů korun, příjmy jsou 779 milionů. Rozdíl pokryjí vlastní zdroje na účtech města a vloni přijatý investiční úvěr. V příštím roce tedy bude především pokračovat pět probíhajících staveb, například rekonstrukci bytového domu K Archivu na byty pro mladé. Asi největší nově zahájenou akcí bude revitalizace hřiště u Základní školy Dlouhá, a to za 26 milionů korun.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je šance, že i na tuto investici získáme dotace, je šance, nicméně jsme domluveni, že ji budeme realizovat i bez tohoto. Po dokončení bude hřiště k dispozici nejen škole, ale také veřejnosti, hlavně z blízkého sídliště Loučka.”

Další investice budou směřovat do revitalizace bytových domů a bytů v majetku města nebo do modernizace tepelného hospodářství.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nezanedbáváme ani projekční přípravu, v příštím roce nás čeká zpracování projektových dokumentací na vybudování lávky na ulici Novosady, druhá etapa regenerace sídliště Nerudova a dále projektové dokumentace v oblasti sportu, takže tenisová hala, měly by proběhnout architektonická soutěž na novou multifunkční halu Jičínka.”

Rozpočet také počítá s navýšenou částkou na programové dotace.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zde došlo k mírnému nárůstu podpory zapsaných spolků, neziskových organizací a sportovních oddílů, a to téměř o dva miliony korun. Celkově tedy město dává do programových dotací bezmála dvacet šest milionů korun.”

Dále město pokračuje i v podpoře “chytrých” technologií, zavede například Mobilní rozhlas.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy