Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

My Home je pro novojičínského pianistu Tomáše Kačo pocit bezpečí

Novojičínský rodák, klavírista a skladatel, Tomáš Kačo vyprodal věhlasnou koncertní síň Carnegie Hall, zahrál například v pražském Rudolfinu, a teď, před Vánoci i v Beskydském divadle.

Tomáš Kačo je novojičínský rodák, nyní žije ve Spojených státech v Los Angeles, absolvoval Janáčkovu konzervatoře v Ostravě a AMU v Praze, následovala prestižní Berklee v Bostonu, a je celosvětově úspěšným pianistou. Zahrál i v proslulé koncertní síni, newyorské Carnegie Hall nebo v pražském Rudolfinu. Teď se představil i novojičínskému publiku, vánočním koncertem v Beskydském divadle.

Tomáš Kačo, klavírista a skladatel: “Těším se velmi, je to určitě přes deset let, kdy jsem tady v divadle hrál. Ono hrát doma a vystupovat pro domácí publiku, je to úplně něco jiného, ale moc se na to těším.”

Program koncertu byl připraven z jeho alba My Home a zazněly také úpravy vánočních koled.

Tomáš Kačo, klavírista a skladatel: “Význam toho názvu My Home není daný pro určitou zemi nebo určité místo, ale spíše o pocitu, že jste v bezpečí, kde se cítíte dobře, a to může být kdekoliv na světě. A je to také myšleno hudebně, My Home, že všechny ty hudební žánry, které se v tom albu prolínají, tak jsou to žánry, ve kterých se cítím bezpečně a připomínají mi teplo toho domova.”

Svůj osobitý skladatelský styl Tomáš Kačo popisuje jako kombinaci klasické jazzové, romské a popové hudby. V poslední době se stěžejně věnuje komponování většinou pro symfonické orchestry.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy