Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Advent vrcholí, lidé jsou zváni na půlnoční a pohyblivý betlém

Advent vrcholí, na velkém věnci na Masarykově náměstí svítí všechny čtyři svíce. Zahájením křesťanských Vánoce bude tradičně štědrovečerní půlnoční mše. Otevřen bude i pohyblivý betlém ve Španělské kapli.

Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín: “V této chvíli se rozsvítila čtvrtá svíce, je to svíce pokoje. Pokoj a dobro, to je poselství sv. Františka, po kterém si vzal také jméno současný papež František.”

obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína: 
“Chtěli jsme si přijít podívat, jak se rozsvítí poslední adventní svíce. Máme rádi tu adventní atmosféru.”
“Určitě alespoň nějaká atmosféra, když nemůže být muzikantská, hudební, ta alespoň atmosféra starých dobrých přátel.”

Rozsvícením poslední svíce pomalu advent vrcholí a blíží se skutečný čas Vánoce.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Chtěl bych lidem popřát, ať Vánoce prožijí v klidu a míru. Dříve jsem pracoval v dětském domově, častokrát se stávalo, že děti pod stromečkem našly svůj vysněný dárek, značkové oblečení nebo elektroniku. Ale slovo domov znaly jen z názvu zařízení, kde vyrůstaly. Proto bych chtěl, aby lidé investovali do rodiny komodity jako je trpělivost, empatie, čas a láska. Přeji všem krásné, šťastné a veselé Vánoce.”

Rozsvícením poslední svíce pomalu advent vrcholí a blíží se skutečný čas Vánoce. Křesťanské Vánoce začnou tradiční půlnoční mší na Štědrý večer, kouzlo vánoční noci zde vedle věřících prožívají i lidé nevěřící. Sváteční bohoslužba bude zahájena ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie o půl jedenácté večer.

Ještě předtím, ve tři hodiny odpoledne, se bude konat také vánoční mše pro děti a rodiče ve Španělské kapli, kde se také otevře pohyblivý betlém. Na hlavní svátek, Boží hod vánoční, se ve farním kostel konají mše v 7 a 10 hodin ráno, a o půl sedmé večer také ve Španělské kapli.

Všechny podrobnosti o svátečních bohoslužbách o otevření Španělské kaple s betlémem jsou na webových stránkách farnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy