Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín se zbavuje nepotřebného majetku, prodává bývalý pivovar

Nový Jičín se zbavuje nepotřebného nemovitého majetku. Vychází přitom z auditu, který nechal zpracovat před dvěma lety. Nového majitele hledá pro areál bývalého pivovaru. Nevyužitý dům v Žilině prodá mobilnímu hospici.

Prodeje dvou nevyužitých nemovitostí v majetku města odsouhlasili novojičínští zastupitelé v prosinci. V obou případech dali na doporučení auditu zpracovaného v roce 2019, který se zabýval ekonomickou využitelností vybraných budov. Doporučil, které opravit, a které odprodat.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jednou z budov, který je pro město nepotřebná, nevyužitelná, je objekt U jezu, je to areál bývalého pivovaru. Zastupitelstvo města schválilo vyhlášení nabídkového řízení, nyní tedy běží lhůta pro podání nabídek.”

Bývalý pivovar je zchátralý, ovšem některé jeho části jsou nemovitými kulturními památkami. Vyhlašovací nabídková cena je podle znaleckého posudku 6 milionů 300 tisíc korun.

Dalším nepotřebným majetkem města je rodinný na ulici Hluboká. V tomto případě schválili zastupitelé jeho přímý prodej konkrétnímu zájemci za 4 miliony 200 tisíc korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tento dům bude rekonstruovat a provozovat organizace Andělé Stromu života. Teno dům jim umožní portfolio jejich činností a hlavně terénní služby rozšířit.”

Spolek Andělé Stromu Života provozuje sociální a zdravotnické služby, v současné době je v nájemních prostorách. Dům má možnost koupit a rekonstruovat díky dotačnímu programu ministerstva práce a sociálních věcí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy