Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Život je pes a my jsme jeho patníky, vyjádřily svým vystoupením akrobatky

Život je pes a my jsme jeho patníky. To je název tanečně divadelního představení, které uvedlo akrobatické Circus! Dance Studio Nový Jičín. Odehrálo se v prostorách Žerotínského zámku.

Příběh žen, které hledají štěstí, vyjádřený tanečně divadelně akrobatickým vystoupením si mohli vychutnat návštěvníci, kteří zavítali do Muzea Novojičínska. Jako taneční aréna posloužil Trámový sál Žerotínského zámku, své emoce tu v představení Život je pes a my jsme jeho patníky vyjádřilo prostřednictvím pohybu Circus! Dance Studio, respektive jeho Akrobatické seskupení Aforistky.

Eva Glogarová, Circus! Dance Studio Nový Jičín: “To představení si klade za cíl vyrovnat se se ženou jako takovou, protože se jako ženy potýkáme někdy i s těžkostmi, někdy nás to v životě baví, někdy nás to nebaví, tak jsem si řekly, ty by bylo fajn ztvárnit něco o ženě a jejich problémech.”
Veronika Šutová, Circus! Dance Studio Nový Jičín: “Je to příběh žen, které hledají štěstí. Ženy tu postupně svůj problém ukazují, nezvládají to, ale nakonec si řeknou dost a společnými silami, spoluprací a tancem ten těžký život překonají a nakonec je dobře.”

K působivému vystoupení použily akrobatky různé druhy náčiní.

Veronika Šutová, Circus! Dance Studio Nový Jičín: “Uvidíte aerial hoop, to je akrobacie v zavěšeném kruhu, dále pole dance, to je akrobacie na tyči. Také to budou prvky spojené akrobacie na tyči a kruhu a ještě akrobacie visící při výškovém ukotvení.”

Toto představení bylo výjimečným počinem, ve kterém se v hlavních rolí představily lektory Circus! Dance Studia, které se svou hlavní činností zaměřuje především na děti.

Eva Glogarová, Circus! Dance Studio Nový Jičín: “Pořádáme soutěž pro děti, jmenuje se Pole princess, je to asi největší soutěž v České republice, kde se setkává asi 150 dětí od 6 do 18 let. Soutěží v různých akrobatických disciplínách, to znamená na tyči a také jsme přidali kruhy a šály.”

V létě se mohla veřejnost setkat s workshopem pro děti s názvem Cirkutvůrna, který Circus! Dance studio pořádalo druhým rokem ve spolupráci s městským kulturním střediskem v zahradní restauraci Nové Slunce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy