Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový majitel vyvezl z domu v Novém Jičíně tuny nashromážděného odpadu

Více než dvacet kontejnerů už naplnil odpad, který byl doslova vtěsnaný do rodinného domu v Novém Jičíně. Desítky let jej uvnitř i na okolním pozemku shromažďoval původní majitel. Teď už má dům nového vlastníka a ten začal s jeho generálním úklidem.

Nový Jičín se zbavil letitého problému - domu na Žižkově ulici, jehož interiér, dvorek a nedaleký pozemek přetékal odpadem. Různé věci si tu shromažďoval jeho původní majitel zhruba čtyřicet let. Od loňského srpna už má ale dům nového vlastníka.

Daniel Chrustawczuk, nový majitel domu: “Nemovitost mi přišla zajímavá svým umístěním v centru, a také jsem chtěl přispět k tomu, aby se ten neutěšený stav, který tady byl dlouhá léta, zlepšil.”

V listopadu začal nový majitel s vyklízením domu. Původně předpokládal, že na to budou stačit dva týdny, práce ale pokračují i teď v lednu.

Daniel Chrustawczuk, nový majitel domu: “Bylo odvezeno 23 velkých kontejnerů komunálního odpadu a dále pak kontejnery dřeva a železa. Snažíme se to nějakým způsobem i třídit tak, ať toho komunálu je co nejméně.”

Na skládku, ve kterou se dům proměnil, si stěžovala řada okolních obyvatel i na radnici.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město není majitelem objektu, tudíž mělo malý manévrovací prostor, jak tuto situaci řešit. Jsme rádi, že nemovitost koupil nový majitel, se kterým mám město dobré zkušenosti. Ta situace se tak odblokovala. Evidovali jsme roky stížnosti sousedů a vůbec občanů města, ale město jako samospráva skutečně nemělo moc manévrovacího prostoru, jak tuto situaci řešit.”

Ukončení vyklízecích prací předpokládá Daniel Chrustawczuk zhruba za dva týdny, pak přijdou na řadu deratizátoři a dezinfekce. Po rekonstrukci bude znovu sloužit k bydlení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy