Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otáčecí křeslo novojičínského starosty bylo největší atrakcí

Na prohlídku novojičínské radnice se obvykle vydávají významné návštěvy nebo třeba zahraniční hosté. Teď v lednu se ovšem na exkurzi do úřední budovy přihlásily děti z mateřské školy. Doplnily si tak aktuální vzdělávací téma.

Starosta Nového Jičína je zvyklý vítat na radnici různé návštěvy. Tu, ke které se musí sklánět a respektovat, že kdykoliv mění téma hovoru a poslouchá jen to, co se ji líbí, ovšem výjimečně.

Jana Štalmachová, vedoucí učitelka MŠ Jubilejní: “My jsme si na leden naplánovali téma město a napadlo nás, že bychom oslovili pana starostu, jestli by nám zpřístupnil radnici, mohli jsme si s ním povídat, podívat se na věž.”

Dětem starosta ukázal nejzajímavější části budovy, výklad, zejména o historii města, doplnila průvodkyně Návštěvnického centra. Kluci a holky si jako vůbec první hosté prohlédly nově rekonstruovanou místnost, ve které se konají jednání rady města, v obřadní síni si zahráli na ženicha a nevěstu a v aule se usadili na místa zastupitelů.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Starosta má určité povinnosti, řeší určité problémy a dnešní den pro mne byl příjemný. Jsem rád, že existují paní učitelky, které udělají nějaký projektový den, tento se jmenuje Naše město, a děti mě jako starostu města navštívily.”
děti z MŠ Jubilejní: “Já tu budu jako starosta.”

Děti si z radnice odnesly základní informace a zajímavosti, starostovi na památku zanechaly nový, vlastnoručně vyrobený originál znaku města.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy