Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Online veletrh pomáhá novojičínským deváťákům zejména s výběrem druhé školy

Žákům devátých tříd se blíží termín, do kdy se musí rozhodnout, co dál po základní škole. Usnadnit jim volbu může online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje. Virtuální formou se na přehlídku vzdělávacích možností vydali i v Novém Jičíně.

Vážně přemýšlet o volbě budoucího povolání obvykle začínají žáci v osmé třídě, kdy s nimi tyto možnosti probírají i výchovní poradci a rodiče. Současní deváťáci na Základní škole Tyršova v Novém Jičíně už tedy většinou mají v prioritě jasno, nicméně zejména s volbou druhé školy jim nyní pomáhá i online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje.

Rudolf Balon​, výchovný poradce, ZŠ Tyršova Nový Jičín: “V naší škole máme v současné době 68 deváťáků, drtivá většina z nich je rozhodnuta nejméně o jedné škole, ale rozhodně jim prospěl i tento veletrh, zvláště těm nerozhodným, kteří byli, kteří ještě tápali.”
Vojtěch Pavlík, žák ZŠ Tyršova Nový Jičín: “S jednou školou už jsem byl rozhodnutý, ale pořád ještě tápu s výběrem druhé školy. Myslím, že je to super, že takový portál existuje.”
Adrienn Tobolová, žákyně ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Já už jsem dělala talentové zkoušky na střední školu uměleckou, ale právě v těch případech uměleckých škol je dobré mít nějakou zálohu, tak jsem se koukala na tenhle veletrh a pomohlo mi to s výběrem nějaké záložní školy, kdyby to náhodou nevyšlo.”
Martin Škarka, žák ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Jsem rád, že ten veletrh vznikl a pomohl mi vybrat, teď jsem už stoprocentně rozhodnutý.”

Čas na podání dvou přihlášek na střední školy, na které mají nárok, mají žáci posledních ročníků základních škol do 1. března.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy