Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Účastníci exkurze na radnici vyzkoušeli všechny důležité židle

Na prohlídku radnice se obvykle vydávají významné návštěvy nebo třeba zahraniční hosté. Teď v lednu se ovšem na exkurzi do úřední budovy přihlásily děti z mateřské školy. Prakticky si tak doplnily aktuální vzdělávací téma.

Starosta města je zvyklý vítat na radnici různé návštěvy. Tu, ke které se musí sklánět a respektovat, že kdykoliv mění téma hovoru a poslouchá jen to, co se ji líbí, ovšem výjimečně.

Jana Štalmachová, vedoucí učitelka MŠ Jubilejní: “My jsme si na leden naplánovali téma město a napadlo nás, že bychom oslovili pana starostu, jestli by nám zpřístupnil radnici, mohli jsme si s ním povídat, podívat se na věž.”

Dětem starosta ukázal nejzajímavější části budovy, výklad, zejména o historii města, doplnila průvodkyně Návštěvnického centra.

Kristýna Juliová, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Já jsem si pro ně připravila pověst o vzniku Nového Jičína a jeho názvu, kterou jsme přednesla u pana starosty v kanceláři. Následně jsem děti zavedla na radniční věž, kde měly možnost se podívat na to naše krásné město, popsali jsme si jednotlivé budovy, děti byly šikovné, byly připravené.”
děti z MŠ Jubilejní: “Poznala jsem sochu svatého Mikuláše, kašnu, dům U jelen, dům U anděla, Starou poštu.”

Děti si jako vůbec první hosté prohlédly nově rekonstruovanou místnost, ve které se konají například jednání rady města, v obřadní síni si někteří zahráli na ženicha a nevěstu a v aule radnice se kluci a holky usadili na místa zastupitelů.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Starosta má určité povinnosti, řeší určité problémy a dnešní den pro mne byl příjemný. Jsem rád, že existují paní učitelky, které udělají nějaký projektový den, tento se jmenuje Naše město, a děti mě jako starostu města navštívily.”

Vůbec největší atrakcí byla ovšem starostova židle, kterou už si někteří i dopředu zamlouvali.

děti z MŠ Jubilejní: “Já tu budu jako starosta.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Žádná záludná otázka kupodivu nebyla, nicméně chtěli si vyzkoušet fyzicky ten post starosty města, takže každé dítě si vyzkoušelo tu starostovskou židli.”

Děti si z radnice odnesly základní informace a zajímavosti o Novém Jičíně, starostovi na památku zanechaly nový, vlastnoručně vyrobený, originál znaku města.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy