Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sčítá se Tříkrálová sbírka. Nový Jičín hlásí rekord, lidé koledníky vítali

Letošní Tříkrálová sbírka skončila. Její výsledek byl pro novojičínskou Charitu překvapením. Koledníci byli po roční přestávce v domácnostech vřele vítání, a to se projevilo na částce, kterou jim lidé do kasiček darovali.

Prvním příjemným překvapením pro novojičínskou Charitu bylo, že se po roční pauze podařilo na Tříkrálové koledování bez problémů navázat a v ulicích města a v okolních obcích se pohybovalo opět okolo 400 koledníků. Stejně tak překvapivý je i výsledek sbírky - 850 tisíc korun, zhruba o 100 tisíc více než loni.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Je to opravdu velký závazek pro nás, velká důvěra občanů, kteří do Tříkrálové sbírky dávají opravdu i velké částky. Budeme se snažit s co nejlepším svědomím to utrácet tak, aby to opravdu pomáhalo.”

Celkovou částku ještě může navýšit výsledek z online sbírky, která bude přičtena po 31. lednu. Do té doby do ní mohou ještě lidí přispívat prostřednictvím webu Charity.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Jsme rádi za lidi, kterým ty peníze budou pomáhat. Už zkraje roku pomáháme pánovi, který vyhořel. Samozřejmě jsme otevřeni i podnětům občanů.”

Část financí z dobročinné sbírky tedy naplní fond humanitární pomoci, další zaplatí dětem ze sociálně slabých rodin volnočasové kroužky. Peníze také podpoří půjčovnu kompenzačních pomůcek, především formou nákupu polohovacích postelí. A v neposlední řadě pomohou Charitě pořídit auto pro běžný provoz, to současné už dosluhuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy