Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seminář vysvětlil, kam letos půjdou novojičínské peníze

Zastupitelům města byl určen seminář, na kterém novojičínská radnice prezentovala největší investiční záměry letošního roku. Zveřejněny byly detaily devíti projektů. Poslechnout si je přišla jen malá část volených zástupců.

Nový Jičín letos hospodaří s částkou přesahující 956 milionů korun, na investice je z toho vyčleněna jedna třetina. Na semináři, který byl určen zastupitelům, radnice odprezentovala devět hlavních investičních záměrů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ten seminář se konal už počtvrté v tomto volebním období. Pokládáme to za důležité, aby se i zastupitelé seznámili podrobněji s těmi velkými projekty, které jsou z hlediska fungování a rozvoje města významné.”

Novojičínské zastupitelstvo má celkem 29 členů, na seminář dorazilo vedení města a zájem projevilo dalších pět zastupitelů.

Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Mrzí mě, že tam není nic ke kulturnímu domu, nejsou tam nějaké větší investice k Hückelovým vilám, naopak mě těší, že je tam třeba skatepark.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), zastupitel města: “Vzhledem k tomu, jaká je situace s financemi a s možnými investicemi, tak asi není moc, co tam přidávat.”
Jaroslav Kotas (KSČM), zastupitel Nového Jičína: “Jsem rád, že tam bude i rekonstrukci hřiště Dlouhá, protože to bude sloužit i pro občany sídliště a děti.”

Konkrétní příklady největších investičních záměrů pro letošní rok jsou třeba rekonstrukcí školního hřiště na ulici Dlouhá, výstavba kruhového objezdu u centra nebo oprava interiéru basketbalové haly. Prezentace projektů je k dispozici na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu