Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město ovládl masopust a s ním i rozverná nálada

Příslibem definitivního návratu společenského a kulturního života do centra města byl masopust. Novojičínští si mohli užít tradiční jarmark a veselici v maskách. Rozverná masopustní atmosféra ale zavládla i jinde ve městě.

Masopustní veselí vypuklo na Masarykově náměstí poslední únorový pátek, tradiční jarmark s prodejem různých dobrot a řemeslných výrobků, který pořádalo Návštěvnické centrum, provázela taškařice masek v režii Starojické historické společnosti.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Masopustní jarmark začal na Masarykově náměstí průvodem, který začal v deset hodin, do kterého se přidali mateřské školky i základní školy. Velice jim za to děkujeme, přišli v maskách a zpívají tancují společně s průvodem.”
návštěvníci akce:
“Moc se mi líbí ty kostýmy a jak je tady taková ta atmosféra.”
“Tančila jsem s medvědem a jsou tu dobré stánky a je to tu super.”
“Je to tady lepší než na Vánoce, protože na Vánoce tady nebyl ani jeden stánek otevřený.”
“Líbí se mi kostýmy, medvěd a jak tady zpívají ti dva chlapi.”
“Jsme velice spokojeni, máme dobrou náladu, bylo to moc hezké.”
“Děje se něco, to je hlavní.”
“Je tady hodně dětí a to je to nejkrásnější, co může být, když vidíme děti, jak se radují.”

Děti z mateřinek, které na náměstí dorazily v maskách, budou o tu nejhezčí soupeřit ve fotosoutěž. Hlasovat o nejhezčí masce může veřejnost na Facebooku Návštěvnického centra.

Rudolf Polzer, Starojická historická společnost: “Nejen tady na novojičínském náměstí, protože už máme letos nějaký ten masopust konečně za sebou. Lidé se konečně uvolnili a jsou velice rádi za každou kulturní akci, která se uskuteční. Lidé jsou úžasní a užívám si to také my.” 

Podobný masopustní rej, jako v centru města, se o den dříve odehrál také na zahradě mateřské školy Vančurova, kde si jej přišli užít také děti a rodiče z mateřinek Karla Čapka, Jubilejní i Loučka.

rodiče dětí MŠ Máj: 
“Je to úžasné, konečně se něco děje, děti se sejdou a je to i pro rodiče fajn.”
“My jsme velmi spokojeni, vypadá to tu moc pěkně.”
“Po dlouhé době koronaviru si společně můžeme užít tuto akci a je to moc pěkné.”
Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín: “Byla to taková spontánní akce, protože jsme hledali možnost, jak uskutečnit nějakou akci s rodiči a mohlo by se to týkat celého subjektu. Kolegyně přišly s tímto nápadem. Takže veškeré vzdělávací aktivity, které děti během, měsíce dělaly byly na téma masopust. Připravovaly si masky, kostýmy a moc oceňujeme, že i rodiče přišli v maskách.”

Stylovou lidovou atmosféru masopustu tvořila i kulisa malého Ladovského městečka a řeznické výrobky, které k této tradici neodmyslitelně patří.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail