Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přestavba novojičínského domova pro seniory zvýší jeho kapacitu

Jednu z budov domova pro seniory v Novém Jičíně čeká velká rekonstrukce. Stavební úpravy, které začnou v červnu, jednak zlepší její technický stav a také rozšíří kapacitu zařízení. Právě kvůli stavbě už byly kolem vykáceny i vzrostlé stromy.

Domov Duha pro seniory, jehož zřizovatele je Moravskoslezský kraj, sídlí v Novém Jičíně ve třech budovách. Právě tato na Máchově ulici už se dlouhodobě nachází v nevyhovujícím technickém stavu a připravuje se její přestavba.

Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín: “O rekonstrukci budovy Máchova a spojovací chodby se začalo hovořit a komunikovat se zřizovatelem od roku 2015, kdy jsem jako ředitel začala upozorňovat na nějaké nedostatky na budově. Takže jsme to začali řešit.”

Stavba za zhruba 240 milionů korun, jejíž součástí je zvýšení domu o jedno patro a nová přístavba včetně spojovacího krčku k sousední budově domova na Bezručově ulici, rozšíří kapacitu zhruba o 30 uživatelů. Práce začnou v červnu, hotovo má být na podzim 2023.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Tu propojku té chodby zvýšíme, zvýšíme tím kapacitu a taktéž přirozené prostředí pro naše seniory a zároveň vytvoříme na střeše té přístavby velkou letní zahradu, kde budou moci senioři trávit svůj volný čas.”

Už teď v zimě předcházelo rekonstrukci rozsáhlé kácení stromů v sousedství domova i v jeho zahradě. Nahradí je nová výsadba.

Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín: “Určitě chceme hodně zeleně, protože jsme čekali, až se ty zahrady zrekonstruují, aby tam uživatelé mohli trávit ten svůj volný čas, takže určitě zeleň bude.”

Po dobu rekonstrukce budou klienti z Máchovy přestěhováni do náhradních prostor ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail