Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Téma šikany si novojičínští divadelníci zvolili sami

Úspěšnou novinkou v nabídce kurzů, které organizuje městské kulturní středisko v Novém Jičíně, je Divadelník. Jeho lektorky teď daly prostor účastníkům, aby si sami vybrali téma nového představení. Zvolili si šikanu ve škole.

Kurz Divadelník městského kulturního střediska v Novém Jičíně je věnován dětem od 6 do 15 let. Schází se v hudebním klubu Galerka od loňského října. I když měl původně po deseti lekcích skončil, účastníci si vyžádaly jeho pokračování a vrhli se do nového projektu.

Adriana Petřeková, lektorka kurzu Divadelník: “Chceme dětem pomoct ztvárnit téma, které si samy vybraly. Je to téma z jejich školního prostředí, na kterém se všechny děti shodly. My se jim snažíme dopomoci k tomu, aby ten nápad dovedly do zdárného konce.
Barbora Zajaczková, účastnice kurzu Divadelník: “My jsme se prvně bavily o těch tématech a pak jsme se shodly na té šikaně, protože se to hodně objevuje i ve škole a některé s tím máme i vlastní zkušenosti. Takže jsme se shodly, že by bylo dobré to téma ztvárnit, abychom na to poukázaly.”

V současné době má Divadelník sedm členek, jednou z nejmladších je Eliška, která v příběhu hraje hlavní roli.

Eliška Zajaczková, účastnice kurzu Divadelník: “Mně vždycky bavilo být herečkou, vždycky jsem chtěla být herečkou, a tak jsem se tu přihlásila. Hrozně mě to baví a je to tu super.”

O tématu mají divadelníci jasno, teď ladí scénář a návrhy kulis.

Adéla Chytilová, účastnice kurzu Divadelník: “Teď pracujeme na tom, že kreslíme školu, jak by ta škola měla v tom příběhu vypadat.”

Premiéra představení je plánována na červen na místní přehlídce Divadelní dílna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy