Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dotace podpoří sport, novou sociální službu a stomatologa

Zastupitelé Nového Jičína schválili individuální dotace, které poputují na podporu sportu a do sociální oblasti. Rozhodli také o první finanční podpoře pro zubního lékaře, který ve městě převzal prázdnou ordinaci.

Nový dotační titul na podporu stomatologické péče ve městě vyhlásila radnice na dva roky, celkem zde rozpočet počítá s částkou 5 milionů korun. Na své poslední schůzi zastupitelé schválili první finanční podporu pro konkrétního zubního lékaře. Ten ordinuje v budově stomatologie, kde loni v listopadu převzal ordinaci po zubní lékařce, která odešla do důchodu, a přijal do své evidence nově 300 klientů z Nového Jičína.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Konkrétně se jedná o částku 300 tisíc korun. Tato částka může sloužit jak na vybavení ordinace, na zaplacení energií i personálu.”

Finanční podporu odsouhlasilo zastupitelstvo také nové sociální službě, která začíná na území města působit.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jedná se o dotaci terénní službě, které pracuje s rodinou, kde došlo k domácímu násilí. Specifikem činnosti těchto pracovníků je skutečnost, že pracují nejen s oběťmi násilí, ale i se samotným násilníkem. Což je kladně kvitováno i odborník.”

V oblasti sportu žádala o dotaci například Tělovýchovná jednota Nový Jičín, a to na dofinancování provozu z důvodu nárůstu cen energií a absence dotací z Národní agentury pro sport. Na počátku roku tak avizovala schodek 2 miliony korun.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Rada města doporučila zastupitelstvu tu žádost, která byla ve výši až 1 milion 900 tisíc korun omezit na polovinu, čili 950 tisíc korun. Také z ní doporučila vyřadit některé položky, jako například mzdy, aby se z toho nefinancovaly, což bylo nakonec zastupitelstvem akceptováno. Takže byla schválena dotace ve výši 950 tisíc korun, aby tělovýchovná jednota byla schopna financovat své sportoviště během tohoto roku.”

Dotaci může sportovní organizace využít například na energie, pohonné hmoty nebo čistící prostředky a další.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail