Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uklízet Nový Jičín pomáhali s dobrovolníky i lidé z Ukrajiny

Hlavním úklidovým dnem jarní kampaně Ukliďme Česko byla letos první dubnová sobota. Likvidovat černé skládky vyrazili také dobrovolníci v Novém Jičíně. Sbírali odpadky kolem toku Jičínky.

Jarní kampaň Ukliďme Nový Jičín letos provázela sněhová nadílka, ani to ale dobrovolníky neodradilo a v dostatečném počtu vyrazili na očistu kolem řeky Jičínky. Na zhruba tříkilometrovém úseku směrem do místní části Žilina naplnili odpadky desítky pytlů.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Bylo toho docela hodně, ale pravda je, že kolem řeky toho bývá hodně vždycky, protože někdy to ani nemusí být odpad z Nového Jičína, ta voda ho přinese. Jako obvykle toho bylo hodně pod mosty, kde občas bývají bezdomovci. Bohužel našli jsme i několik injekčních stříkaček a na ty jsme museli zavolat městskou policii.”

Do úklidu se zapojily rodiny s dětmi, skauti nebo klienti chráněného bydlení Archa a také někteří ukrajinští občané, kteří v Novém Jičíně našli azyl.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Paní Oksana se synem a druhá paní Oksany přišli tady do Žiliny pomoct nám s úklidem pod přístřeškem, protože zakončení dnešního úklidu bude tady v Žilině.”
paní Oksana: “Jsme moc rádi, že můžeme pomoci a udělat dobrou věc. Čeští lidé nám i Ukrajině moc pomáhají.”

Odměnou pro všechny dobrovolníky byla na konci úklidové trasy teplá polévka a čaj.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail