Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci si zápisy v Novém Jičíně užili, na řadě jsou ti z Ukrajiny

Standardních zápisů do prvních tříd se po dvou letech dočkali letošní předškoláci i učitelé. Do základních školy v Novém Jičíně dorazilo necelých 300 dětí. Ještě v červnu proběhne druhé kolo zápisů pro děti z Ukrajiny.

Zápisy do 1. tříd se v novojičínských základních školách konaly po dvouleté pauze nejen formou vyplněných formulářů, ale děti si slavnostní den užily se vším všudy.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Jsme skutečně rádi, že můžeme děti přivítat ve škole, protože tím ta škola žije. D2ti se vlastně připraví na to, že jdou do velké školy.”

Pedagogové tak mohli opět děti vyzkoušet, zda správně určí první hlásku ve slově, zda umí počítat do deseti nebo poznat geometrické tvary.

předškoláci: 
“Počítala jsem a poznává tvary.”
“Napočítám hodně, i více než do dvaceti.”

“Připravovala jsem se ve školce, procvičovali jsme si ruku, dělali jsme úkoly a také jsme hodně kreslili, ať se ta ruka uvolní.”

K zápisům do 1. tříd se v Novém Jičíně dostavilo zhruba 290 dětí. Další tu očekávají ve druhém kole, 8. června, které bude určeno dětem z Ukrajiny.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “K dnešnímu dni evidujeme ve městě od 4 do 15 let celkem 48 ukrajinských dětí. Z toho velká většina už je v současné době v mateřské školce, a zbývající děti jsou už i na základní škole, možná jen asi 10 nebo 12 dětí ještě není v základní škole. Jinými slovy, tento počet nás absolutně nemůže zaskočit.”

Informace o zápisech pro ukrajinské děti jsou na webu města pod žluto modrou dlaždicí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy