Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín v den narozenin uctil čestného občana Kryla

Třemi výstavami si Nový Jičín připomíná Karla Kryla, který se loni stal čestným občanem města. V den vernisáže, a přesně v den jeho narození, písničkářův bratr Jan oficiálně převzal pamětní list potvrzující čestné občanství.

Karel Kryl se v Novém Jičíně nenarodil ani zde nezemřel, přesto je jeho jméno s tímto městem spojováno. Jeho děda zde spoluvlastnil tiskárnu, známý písničkář a básník tu prožil kousek dětství, má zde přátele a žije tu jeho bratr Jan. Právě on převzal pamětní list, který potvrzuje jmenování Karla Kryla čestným občanem Nového Jičína.

Jan Kryl: “Je velká škoda, že ten Karel už tady s námi není. V dnešní době si, myslím, že kdyby tady bratr byl, tak už by tady znovu nebyl. Naprosto nesnášel bezpráví, byl přímo alergický na jakékoliv slovo válka a bojoval svými texty a myšlenkami právě proti násilí, bezpráví, krutosti. ”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsme hrdý na to, že jsem mohl být dneska účasten této akci, a jsem hrdý na to, že po těch chodnících, kde dneska chodíme my a jsme svobodní, chodili Karel Kryl.”

Čestné občanství navrhl udělit Karlu Krylovi zastupitel Nového Jičína Jiří Klein. Schváleno bylo loni v prosinci. V den, kdy se písničkář narodil, 12. dubna, proběhl slavnostní ceremoniál a vernisáž tři výstav, které jeho osobnost připomínají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy