Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská nemocnice podporuje ambulantní porody, je to lepší varianta těch domácích

Novojičínská nemocnice v uplynulých letech investovala do modernizace své porodnice, interiéru i přístrojového vybavení. Komfort se teď snaží maminkám vylepšit i možností ambulantních porodů.

Zásadní rekonstrukcí prošlo porodnické oddělení novojičínská nemocnice zhruba před dvěma lety. Nové jsou porodní boxy, relaxační místnost, přístrojové vybavení a také operační sál. Císařským řezem tu teď na konci dubna přivedla na svět svou holčičku Terezku i Karolína Rovenská.

Karolína Rovenská, maminka novorozené Terezky: “Mám třetí holčičku, první jsem rodila ve Valmezu, protože jsme to měli blíž. Ale u druhého už jsme se rozhodla pro Nový Jičín. Všechno proběhlo v pořádku, spokojena jsem byla i s personálem a nebyl s ničím problém.”

Tou nejzásadnější změnou na porodním oddělení ovšem je, že umožňuje i ambulantní porody.

Táňa Přidalová, lékařka gyn. por. oddělení, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Vycházíme vstříc rodičkám a rodičům, kteří si přejí po spontánním nekomplikovaném porodu odejít s miminkem domů a trávit první dny v domácím prostředí. Je to taková, dalo by se říci, bezpečnější varianta domácího porodu.”

Péče o miminko je v tomto případě také zajištěna ambulantně a to v úzké spolupráci s novorozeneckým oddělením.

Eva Opletalová, vedoucí lékařka novor. odd., Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Když se maminka rozhodne pro ambulantní porod, nikdy si miminko nenecháme ujít z naší péče. Všechna další potřebná vyšetření má v rámci naší novorozenecké ambulance. Takže, když tu maminka miminko porodí a odejde domů, bereme ho, že je naše děťátko, o které se starám, dokud jej nepředáme do péče praktického lékaře.”

Aktuální novinkou je tu rovněž přístroj k vyšetření pupečníkové krve po každém porodu, které může okamžitě odhalit případný problém.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy