Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdatnost novojičínských děti prověřil Branný den

Novojičínský klub vojenské historie pořádal v areálu Skalek Branný den. Kluci a holky si mohli vyzkoušet zdravovědu, střelbu ze vzduchovky nebo projít v plynové masce zamořeným územím.

S myšlenkou uspořádat Branný den v Novém Jičíně si Klub vojenské historie FENIX pohrával více než dva roky. Smyslem akce, která se teď konala na Skalkách, bylo hlavně aktivně pobavit děti a rodiče.

Libor Chyba, KVH FENIX Nový Jičín: “Je to akce pro rodiny s dětmi. Historické ukázky, které děláme, tak většinou se přijdou podívat ti tatínkové, ty malé děti moc ne, protože je to na ně moc velký hluk, a proto jsme chtěli i malé děti zapojit do nějaké naší akce, proto Branný den.”

Připravená trasa obsahovala 8 stanovišť, začalo se zdravovědou.

Adriana Plášilová, KVH FÉNIX Nový Jičín: “Učíme tady děti, když se poraní, jak si obvázat ruku, jak zastavit krvácení a ty starší, jak poskytnout první pomoc.”

Pak následovaly další úkoly - plazení se pod překážkou, práce s mapou, střelba ze vzduchovky nebo průchod zamořeným územím v plynové masce.

účastníci akce:  “Mně se ani nejvíce líbilo běhání v maskách a střílení ze vzduchovky a airsoftky.”
“Šplhání po laně a střílení z pušky.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Každé město, každá vesnice žije nějakým osobitým způsobem a právě kořením jsou tyto zapsané spolky, různé organizace, a kluby.”

Branný den se konal za podpory města Nový Jičín a České obce legionářské, ve spolupráci se studenty střední odborné školy Educa.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail