Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konference konaná v Novém Jičíně řešila venkovský cestovní ruch

Nový Jičín hostil konferenci Místní akční skupiny Lašsko. Zástupci obcí a měst si na dvoudenní akci vyměnili zkušenosti z oblasti rozvoje venkovského cestovního ruchu.

Kamenné divadlo na Skalkách je v Novém Jičíně turistickou lokalitou, kterou se podařilo citlivě rekonstruovat i díky dotaci z Místní akční skupiny Lašsko. Teď si ji prohlédli účastníci dvoudenní konference pořádané touto akční skupinou právě v Novém Jičíně. Hlavním tématem byl „Venkovský cestovní ruch – šance místních komunit”.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Mně se právě velmi líbila ta analýza, kterou představil Štramberk, kde analyzovali odkud pochází turisté, za jakým účelem tam jezdí, v jakém jsou složení, jestli s dětmi nebo bez dětí, a také bylo zajímavé, že se doptávali i místních obyvatel, jestli jim turismus vadí nebo nevadí a na základě toho vydávali městu nějaké doporučení. To je možná věc, kterou bychom mohli udělat.”
Dalibor Kvita, předseda MAS Lašsko, Štramberk: “Když vlastně s tématem cestovního ruchu máme nějakým způsobem relevantně pracovat, tak potřebujeme mít co nejlepší analytická data, nejen povrchně sebrané ze statistického úřadu.”

Zástupkyni z Trojanovic zase zaujala chytrá řešení v krajině.

Ivana Vrtalová (NAŠE BESKYDY - SNK), místostarostka Trojanovic: “Ze semináře se mi moc líbilo, že tam, kde potřebují, aby se vyšlapala cestička a aby nezarůstala, tak tam realizují kešky. Takže tam lidi přirozeně navedou a oni udělají tu práci, které je k tomu nenásilně vede.”

Účastníci konference byli i zástupci z dalších akčních skupin z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje, Zkušenosti tak na konferenci sdílelo asi 50 obcí a měst.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail