Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prioritou z Veřejného fóra je zubní pohotovost, o TOP 10 návrzích rozhodne anketa

Konalo se Veřejné fórum, na kterém mohli občané předložit své návrhy, co by si ve městě přáli vybudovat nebo změnit. Na místě bylo vybráno dvanáct priorit. Nejčastějším požadavkem byla podpora zubní pohotovosti ve městě.

Zájem zapojit se do diskuze o rozvoji města projevilo na Veřejném fóru asi 40 občanů. V sále Střediska volného času Fokus mohli své názory sdělovat u 8 tematických stolů, zaměřených například na dopravu, bydlení, sociální oblast, sport nebo kulturu.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jde o to dát občanům možnost vyjádřit se k tomu, co by chtěli ve městě realizovat, vybudovat, přednést nějaké své vize. Následně budou tyto nápady ještě procházet celoměstskou anketou. Těch TOP 10, které z toho vzejdou, o nich bude následně hlasovat zastupitelstvo a buď schválí nebo neschválí jejich realizaci. Takže v podstatě dneska skutečně každý, kdo přišel, tak má možnost navrhnout něco, co následně projde tím hlasováním, a bude realizováno, což je opravdu jedinečná možnost.”

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Město má své investiční akce a svůj plán rozvoje a častokrát se tato fóra blíží záměrům města. Ale toto je jedinečná šance možnost, kdy ten občan se svými nápady a podněty může za námi přijít je prodiskutovat. Je tady spousta odborníků, vedoucích odborů, se kterými je mohou zkonzultovat zjistit, jestli jsou realizovatelné nebo ne.”

účastníci diskuzní akce: 
“Byl jsem u stolu dopravy, jako cyklista bych rád zkvalitnil cyklodopravu ve městě.”
“Moje podněty jsou jasné, jde mi o záchranu lyžařského areálu Svinec, uvažujeme také o řízení bikeparku v tomto areálu s podporou města. Další věc, co tady apeluji na město je, ať nevytváří energeticky a finančně náročné projekty na údržbu, aby se spíše zaměřilo na to, ať zachrání stávající sportoviště.”
“Já jsem tady chtěla zjistit, jaká je možnost větší propojenosti neziskového sektoru, místních spolků s městem Nový Jičín.”

Ze všech nápadů, které účastníci fóra zapsali na papír, hlasováním na místě rozhodli o 12 prioritách. Nejvíce sympatií získal návrh, aby město vstoupilo do jednání o zajištění zubní pohotovosti se společností AGEL, v popředí je také výstavba rodinných domů Pod Skalkou nebo zachování náměstí bez stromů z důvodu šetření městských financí. Následná elektronická anketa ukáže, zda o tyto a další návrhy stojí i ostatní občané. Spuštěna byla 13. května.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “V té anketě budou mít lidé možnost 14 dní hlasovat. Bude to formou aplikace Mobilní rozhlas. Specialitou bude, že tam bude kromě dvou kladných hlasů možnost dát i jeden záporný hlas.”

Na předchozích třech fórech například lidé požadovali právě ozelenění centra města nebo modernizaci zázemí Čerťáku, k čemuž postupně dochází. U vodní nádrže je oblázková pláž, nový kiosek, letos tam budou instalovány dětské herní prvky a v příštím roce by mělo být obnoveno volejbalové hřiště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy