Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští skauti mají 100 let, výročí oslavili i soutěží

Do Nového Jičína se sjeli skauti z celého okresu, konal se zde závod nejmladších členů, vlčat a světlušek. Symbolicky připomněl letošní výročí zdejšího skautingu - 100 let založení.

Skautský závod vlčat a světlušek, jehož okresní kolo se konalo v Novém Jičíně, je postupovým závodem pro nejmladší kategorii členů junáka ve věku 7 až 11 let. Nejlepší hlídky se dostávají do krajského kola.

Václav Dobrozemský, vedoucí střediska Pagoda Nový Jičín: “Trasa má zhruba čtyři kilometry, vede lesy a loukami v místní části Žilina. Děti čeká celkem deset disciplín, ať už je to vyhledávání informací, táboření, první pomoc, kuchařské dovednosti a další. Nejlepší hlídky v dívčí kategorii celkem čtyři, v chlapecké tři, postupují do krajského kola, které se koná v polovině června v Kunčicích pod Ondřejníkem.”

Startem závodu u přístřešku v Žilině, jehož zázemí poskytl zdejší osadní výbor, proběhlo téměř 200 dětí v 28 hlídkách, na splnění úkolů měly 3 a půl hodiny.

účastníci závodu: 
“Nejlehčí pro mě bude historie a nejobtížnější uzly.”
“Lehké pro mě bude poznávat květiny, těžké bude vázat uzly.”
“Bude asi těžké střílení z luku a ze vzduchovky.”

Domácí skauti měli v závodu pět hlídek, odpoledne bylo jasné, že do krajského kola postoupila i jedna z nich - šestka děvčat.

Závod v Novém Jičíně, který podpořilo město i Moravskoslezský kraj, se symbolicky konal v roce, kdy zdejší skauti slaví 100 let založení. A jak bylo na účasti vidět, o nové mladé členy není nouze.

Anna Janíková, středisko Pagoda Nový Jičín: “Je to prostředí plné kamarádů, hezkých zásad, chození do přírody, máme spoustu krásných akcí a je hrozně fajn se potkávat s novými lidmi.”
účastníci závodu: 
“Mám tady hodně kamarádů a líbí se mi různé akce a je tu fakt super kolektiv.”
“Můžu se skamarádit s jsou tu různé akce.”
“Děláme táboráky, hrajeme si, prostě chodíme po přírodě.”
Václav Dobrozemský, vedoucí střediska Pagoda Nový Jičín: “Velmi pozitivní informací je, že naše členská základna roste. Máme 260 členů. Nicméně je důležité připomenout, že tady existuje i druhé skautské středisko Dvojka a i štítné střediskem připravujeme sérii akcí právě ke 100. výročí.”

Bude to například setkání s bývalými členy v Kamenném divadle, výstava fotografií v Návštěvnickém centru a 100 let skautingu připomene i zářijová slavnost města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy